دسته‌بندی نشده

خانواده هدف اصلی دشمن برای از بین بردن جامعه اسلامی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن بیگدلی در مراسم یادواره شهدای مقاومت با بیان اینکه حضرت ام‌البنین (س) مادر همه بنی هاشم بود، اظهار داشت: حضرت ام‌البنین (س) این بانوی بزرگوار در مکتب اسلام راستین پرورش یافته بود.

وی با اشاره به اینکه ام‌البنین(س) زنی با کمال، ادیب و با وقار بود و از روزی که به خانه امیر مومنان علی(ع) آمد هر روز بر درخشش و بزرگی او افزوده شد، عنوان کرد: وی تا پیش از این ازدواج زنی بی‌نشان، اما از خاندانی بزرگ بود، ولی تشرف او به همسری امام، از او چهره‌ای تابناک در تاریخ اسلام ساخت.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه با بیان اینکه تواضع و ادب حضرت ام البنین(س) از همان آغاز زندگی مشترک خود با امام علی(ع) مثال زدنی بود، خاطر نشان کرد: این بانوی بزرگوار، هنگام ورود به منزل مولا امام علی بن ابیطالب(ع)، از شوهر خود می‌خواهد که با وجود این که نامش فاطمه است، اما در منزل او را فاطمه صدا نکند تا شاید فرزندان حضرت فاطمه زهرا(س) به یاد مادر گرامی شان افتاده و اندوهگین شوند و هم این که ایشان اعتقاد داشتند که مقام و منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان بی بی دو عالم، بسیار بالاتر از آن است که نام ایشان با نام من یکی صدا شود.

وی در بیان دیگر ویژگی‌ها و فضایل شخصیتی حضرت فاطمه ام‌البنین(س) گفت: به جرأت می‌توان گفت که ویژگی‌ها و فضایل شخصیتی حضرت ام‌البنین (س) در فرزندی همچون حضرت ابوالفضل العباس(ع) تبلور یافت که تمام عمر خود را در رکاب امام حسین(ع) و پسر فاطمه گذراند و هیچ گاه به خود اجازه نداد در مقابل حرف امام زمان خود، حرفی بزند.

بیگدلی با بیان اینکه حضرت فاطمه ام البنین(س)، همچنین در مقاطع مختلف پس از حادثه کربلا، بدون هیچ شکایت و گلایه‌ای از شهادت فرزندان برومند خود از جمله حضرت عباس(ع)، همچون یک مادر شهید شجاع و فداکار، وظیفه فرزندان خود را فدا شدن در راه امام حسین بن علی(ع) عنوان و به این اتفاق، افتخار می‌کرد، اضافه کرد: حضرت ام البنین(س) در طول زندگی مبارکی که در کنار فرزندان فاطمه زهرا(س) و خاندان رسول الله(ص) داشتند، همیشه ادب را رعایت می‌کردند.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: حضرت ام البنین(س) و فرزندانشان، هیچ گاه خود را بالاتر و یا هم ردیف فرزندان فاطمه(س) نمی‌دیدند.

بیگدلی با اشاره به اینکه دلیری و شجاعت صفتی است که وجودش، به مردان برتری و بزرگی می‌بخشد، اضافه کرد: اگر این صفت در وجود زنی نهفته باشد که خود دارای کمال علمی و ادبی نیز هست، از او شخصیتی سرآمد و ممتاز می‌سازد.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروز دشمن پی برده است که برای از بین بردن جامعه اسلامی می‌بایست خانواده را از بین برد و محور خانواده مادر است، افزود: امروز تربیت نسل مقدس‌ترین اقدام در جامعه اسلامی محسوب می‌شود و مادران در این زمینه نقش محوری را ایفا می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟