دسته‌بندی نشده

رکورد زنجانی ها با افزایش20 درصدی در مصرف گاز

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رحیم سلیمانی نژاد اظهار داشت: در پی برودت و کاهش ۲۱ درجه ای دمای هوا؛ میزان مصرف گاز استان در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب گاز رسیده است.

وی با اشاره به اینکه میزان مصرف گاز زنجانی‌ها در یک هفته اخیر ۲۰ درصد افزایش یافته است؛ تصریح کرد: بهینه‌سازی مصرف و صرفه‌جویی مشترکین خانگی و غیرعمده؛ بهترین اقدام برای جبران کمبود گاز و جلوگیری از قطعی گاز صنایع در زمستان است.

سرپرست شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اهمیت رعایت الگوی مصرف بهینه گاز؛ از تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز طبیعی خبر داد و از مشترکین زنجانی خواست: همچون همیشه با صرفه‌جویی در مصرف گاز و رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد؛ موجبات پایداری شبکه گاز استان و البته کشور را فراهم کنند.

سلیمانی نژاد با اعلام اینکه در حال حاضر ۳۷۷ هزار و ۴۴۹ مشترک در استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند؛ ابراز کرد: هر مشترک گاز تنها با کاهش یک درجه سانتی گراد دمای محیط می تواند تا ۶ درصد در کاهش میزان مصرف گاز نقش داشته و صرفه جویی قابل توجهی در مصرف کل که زمینه ساز تأمین پایدار گاز و عدم افت فشار در استان خواهد بود را فراهم کند.

وی با بیان اینکه هر قدر صرفه‌جویی از سوی مردم انجام و دمای منازل در حد دمای رفاه کنترل شود؛ به همان مقدار به پایداری شبکه کمک می‌شود، افزود: در این شرایط می‌توان افزون بر منازل در سراسر کشور؛ شرایط لازم برای سوخت‌رسانی به صنایع بزرگ و کوچک و پتروشیمی‌ها در استان و کشور را فراهم کرده و مانع از تعطیلی آنها و ضرر اقتصادی به کشور شد.

سرپرست شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه در این شرایط؛ برخی محدودیت‌های کوتاه مدت به برخی مصرف کنندگان عمده اعمال شده است تا تامین گاز خانوار‌ها در اولویت قرار گیرد؛ تصریح کرد: استمرار گردش چرخ صنعت؛ در گرو مدیریت مصرف گاز توسط مشترکین خانگی و مدیریت مصرف بهینه است که از همه مصرف کنندگانِ بخش های مختلف مخصوصاً مشترکین خانگی، صنایع جزء و عمده درخواست می کنیم با اعمال صرفه جویی در مصرف گاز، این شرکت را در تامین جریان پایدار گاز یاری کنند.

سلیمانی نژاد با اشاره به اینکه با وجود اعمال محدودیت‌ها؛ با همکاری شرکت پخش و فرآورده های نفتی منطقه زنجان؛ سوخت جایگزین به چنین مشترکینی داده می‌شود تا در روند تولید مشکلی ایجاد نگردد؛ تأکید کرد: انرژی پاک؛ سهم همه مشترکین صنعتی، تجاری و خانگی است و صرفه جویی همگانی برای عبور از روزهای سرد زمستان؛ امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟