دسته‌بندی نشده

سازش55درصدی رسیدگی به پرونده‌ها در شورای حل اختلاف استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی  با بیان اینکه ۵۵ درصد رسیدگی به پرونده‌ها در شورای حل اختلاف استان زنجان با سازش همراه بوده است اظهار داشت: در معاونت توسعه حل اختلاف نهاد‌های شبه قضایی همچون نهاد داوری، میانجیگری و ستاد ملی صبر فعال هستند و تعداد قابل توجهی از پرونده‌های قضایی از این طریق منجر به صلح و سازش می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان افزود: شورا‌های حل اختلاف می‌توانند حجم ورودی پرونده‌ها به دادگستری را کاهش دهند و از این حیث باید کارکنان این نهاد از حمایت‌های بیشتری برخوردار شوند چرا که کارشان به نوعی مجاهدت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تقویت فرهنگ مصالحه و اصلاح ذات البین در قرآن کریم بار‌ها مورد اشاره قرار گرفته  و از منظر دین مبین اسلام، صلح و سازش اهمیت والایی دارد تاکید کرد: شورا‌های حل اختلاف افتخار دستگاه قضایی هستند و وظیفه خطیر و سنگینی را برعهده دارند.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی بر نقش این نهاد در کاهش اطاله دادرسی در محاکم اشاره کرد و افزود: جلوگیری از سرازیر شدن پرونده‌ها به محاکم قضایی در کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها بسیار تاثیرگذار است و جلب رضایت مردم را در پی خواهد داشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟