دسته‌بندی نشده

سرمایه‌گذاری اوقاف در احداث پروژه‌های تولید انرژی برق در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، نشستی به منظور رایزنی برای احداث نیروگاه‌های برق خورشیدی با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان و مدیر عامل برق منطقه‌ای زنجان و با هدف توسعه انرژی‌های تجدید پذیر در محل شرکت برق منطقه‌ای برگزار شد.

حجت‌الاسلام مختار کرمی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به رویکردهای جدید این اداره کل در حوزه سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی و از سویی بهره‌برداری کاربردی‌تر از اراضی وقف، تاکید کرد: استفاده از اراضی مساعد موقوفات موجود در استان در قالب راه‌اندازی نیروگاه‌های کوچک و متوسط و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر مهم‌ترین هدف تشکیل این جلسه بوده است.

وی با اشاره به اینکه محل اجرای این طرح‌ها قبلا از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان پیش‌بینی شده بود که به مسئولان شرکت برق منطقه‌ای استان هم اعلام شد، تصریح کرد: زمین مورد نظر ما برای احداث پروژه نیروگاه‌های کوچک و متوسط مقیاس در راستای تولید برق، نقطه‎‌‌ای در روستای “خراسانلو” از توابع شهر صائین قلعه، واقع در شهرستان ابهر و غرب استان زنجان است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه وسعت این زمین بیش از 2 هزار و 500 هکتار برآورد شده است، ادامه داد: با بررسی‌های به عمل آمده، این زمین برای نیروگاه برق خورشیدی مناسب خواهد بود.

وی خاطر نشان ساخت: احداث نیروگاه‌های برق در مقیاس‌های کوچک و متوسط مورد استقبال مسئولان شرکت برق منطقه‌ای استان زنجان هم واقع شد و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در این راستا همه تلاش خود را خواهد کرد تا پیگیری‌ها و برنامه‌های مورد نظر برای سرمایه‌گذاری در این حوزه محقق شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟