دسته‌بندی نشده

سنددار کردن زمین‌های کشاورزی نیازمند همکاری نزدیک دستگاه‌ها است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نخستین جلسه قرارگاه صدور اسناد اراضی کشاورزی در استان، سنددار کردن زمین های کشاورزی را اتفاقی مهم و مبارک توصیف کرد و اظهار داشت: اهمیت این موضوع بر کسی پوشیده نیست.

وی به دستور رییس جمهور در خصوص تسریع در روند سند دار شدن زمین های کشاورزی اشاره کرد و افزود: صدور سند برای اراضی کشاورزی استان جزو مصوبات سفر رییس جمهور به زنجان نیز هست و در این راستا تا دهه فجر امسال سنددار شدن همه زمین های کشاورزی در شهرستان های خرمدره و سلطانیه تکمیل می شود.

افشارچی با بیان اینکه در سنددار کردن اراضی کشاورزی لازم است با تسهیل در خوانش قانون، تنش بین دستگاهی را به کمترین میزان ممکن برسانیم، گفت: باید مواظب باشیم در اجرای این طرح، از روی عجله حقی را ناحق نکنیم.

مقام عالی استان در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع کاداستر و حدنگاری اراضی کشاورزی، اظهار کرد: این موضوع مصوبه سفر ریاست جمهوری و یک موضوع حاکمیتی است.

وی اهداف اصلی اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی را اعمال استانداردهای کاداستر در نقشه‌ها، اجرای مقررات تثبیت مالکیت دولت، ایجاد سامانه کاداستر اراضی ملی و دولتی منطبق بر پایگاه ملی اطلاعات مکانی و اخذ اسناد تک‌برگی اراضی ملی و دولتی عنوان کرد و افزود: این دستورالعمل شامل مطالعه و جمع‌آوری اطلاعات مکانی، تشکیل بانک اطلاعاتی، تطبیق اطلاعات با طبیعت (جانمایی) و ارائه راهکارهای اجرایی برنامه کاداستر، اعمال اصلاحات کمیته ممیزی و تهیه کاداستر پلاک، تهیه نهایی طرح حدنگاری و پیاده‌سازی و بهره‌برداری این سامانه اراضی ملی است.

گفتنی است؛ از مجموع بیش از ۸۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان، تا کنون رفع مداخلات در اراضی ۳۰۰ روستا با مساحت ۴۵۰ هزار هکتار به اتمام رسیده، برای اجرای پروژه کاداستر در سطح ۴۴۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان نیز قرار داد منعقد شده که از این میزان تا کنون ۲۵۶ هزار هکتار به اتمام رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟