دسته‌بندی نشده

شمار خانه های هلال زنجان به 212 باب رسید

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در مراسم افتتاح خانه هلال شهرک صنعتی روی اظهار داشت: با راه اندازی خانه هلال در شرکت خدماتی، صنعتی و تخصصی شهرک روی زنجان تعداد خانه های هلال فعال در مناطق شهری و روستایی استان زنجان به 212 باب افزایش یافت.

وی، توانمندسازی جامعه و گسترش آموزش‌های امدادی، ایجاد فرهنگ داوطلب محوری، آشنایی با خدمات در مواقع بحرانی، نحوه جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی در شرایط بحرانی و امدادرسانی را از مهمترین برنامه های آموزشی در خانه های هلال برشمرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: افزایش تاب آوری جوامع شهری، روستایی و محلات، استفاده از ظرفیت محلات و روستاها برای تسریع در پاسخگویی به حوادث و سوانح و بالابردن توان خود امدادی مردم در مقابله با حوادث، ساماندهی، جذب و مدیریت نیروهای داوطلب در حوادث و سوانح از دیگر اهداف راه اندازی خانه های هلال محسوب می شود.

موسوی افزود: به منظور تربیت تیم های امدادی جامعه محور و داوطلب در جوامع محلی با رویکرد تربیت نیروهای پاسخگوی اولیه در ساعات آغازین حوادث، مکان یابی و جانمایی فضاهای مناسب برای اسکان اضطراری آسیب دیدگان در حوادث و سوانح و بهره گیری از ظرفیت خانه های هلال برای مدیریت و هدایت کمک های مردمی در حوادث و سوانح راه اندازی خانه های هلال در استان زنجان را انجام می دهیم.

وی ادامه داد: راه اندازی خانه های هلال در راستای تحقق برنامه های پنج ساله جمعیت هلال احمر و ارتقای شاخص مشارکت های مردمی و تامین منابع داوطلبی با ایجاد خانه های هلال در مناطق شهری و روستایی انجام می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در حال حاضر بیش از سه هزار و 100 عضو فعال در گروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در خانه های هلال استان داریم.

8 هزار کارگر را تحت پوشش آموزش های هلال احمر قرار می دهیم

مدیر شرکت خدماتی، صنعتی و تخصصی شهرک روی زنجان نیز در این مراسم افزود: این شرکت 80 واحد صنعتی و کارگاهی را پوشش می دهد.

به گفته باقر پسند، با راه اندازی خانه هلال می توانیم برای هشت هزار کارگر فعال در این مجموعه آموزش های امدادی را با کمک هلال احمر زنجان ارائه دهیم.

وی یادآوری کرد: علاوه بر این تعداد کارگر، اعضای خانواده های آنها نیز می توانند از آموزش های مورد نیاز که توسط هلال احمر ارائه خواهد شد بهره مند شده و در حوادث بتوانند اقدامات اولیه مقابله با حوادث را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟