دسته‌بندی نشده

طرح‌های پژوهشی محدود به چاپ کتاب نشود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی صبح در سومین کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری (آپفن) استان که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، با بیان اینکه اعتقاد ما در خصوص طرح‌های پژوهشی، عملیاتی شدن این طرح‌ها است، گفت: اگر قرار باشد طرح منتخب پژوهشی استان محدود به چاپ کتاب شود، با این رویه موافق نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه پیگیر طرح‌های پژوهشی استان تا مرحله اجرا خواهیم بود، افزود: وقتی به لیست طرح‌های پژوهشی منتخب استان نیم‌نگاهی می‌اندازیم، خواهیم دید که برخی از این طرح‌های ارائه شده، مستلزم صرف زمان طولانی برای به نتیجه رسیدن نیست و می‌توان با صرف زمان به مراتب کمتری، به نتیجه لازم دست یافت.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به اینکه جلسات این چنینی به هیچ وجه نباید هدف بود، بلکه باید ابزاری برای رسیدن به اهداف تعیین شده تلقی شود، تصریح کرد: معتقدیم اعتبار یک میلیارد تومانی در نظر گرفته شده برای طرح‌های منتخب پژوهشی، به قدری نیست که بخواهیم این مدت زمان را برای آن صرف کنیم.

افشارچی با تاکید بر اینکه صرف این همه انرژی برای طرح‌هایی که این مقدار اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است، ضرورتی ندارد، خاطرنشان کرد: امروز صنایع مختلفی در استان مشغول به کار هستند که تراز مالی قابل توجهی نیز دارند، به همین خاطر می‌توانیم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که این بخش نیز در عرصه پژوهش استان ورود جدی داشته باشند.

در ادامه مرتضی شهامی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار زنجان نیز با بیان اینکه رویه برگزاری این جلسات باید به گونه‌ای باشد که گزارش بهره‌برداران از این طرح‌ها را نیز داشته باشیم، اظهار کرد: فارغ از یک درصد اختصاص یافته دستگاه‌ها به حوزه پژوهش، باید به دنبال سایر منابع و سوق دادن آن به سمت پژوهش باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟