دسته‌بندی نشده

مردم از خرید و فروش فیش شرکت های تعاونی مسکن خودداری کنند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود بیات منش اظهار داشت: در حال حاضر دلالان و بنگاه‌های معاملات ملکی اقدام به فضاسازی کاذب در خصوص خرید و فروش فیش زمین‌های خارج از محدوده کرده‌اند که این امر غیرقانونی بود و شهروندان به هیچ وجه این نوع تبلیغات را باور نکرده و فریب دلالان و سودجویان را نخورند.

وی متذکر شد: متاسفانه تعاونی‌ها اراضی زراعی خارج از محدوده را خریداری کرده و تبدیل به سهام و فیش می‌کنند و به قیمت‌هایی به فروش می‌رسانند که این امر غیرقانونی است و باید با این امر برخورد جدی و عملی صورت بگیرد.

مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان افزود: شهروندان زنجانی به هیچ وجه شایعات دلالان و سودجویان در خصوص الحاق این زمین‌ها را باور نکنند و این اراضی، جزو اراضی کشاورزی بوده و هرگز زمین کشاورزی تبدیل به اراضی مسکونی و الحاق به محدوده نخواهد شد.

بیات منش با بیان اینکه طرح جامع شهر زنجان با مشارکت کارگروه زیر بنایی، استانداری، شورای شهر و شهرداری تهیه شده است، گفت: این طرح در کارگروه زیر بنایی تصویب شده و زیر نظر تمام دستگاه‌های اجرایی در شورای برنامه ریزی و در شورای عالی معماری شهرسازی تصویب شده است.

شهر زنجان به اندازه جمعیت، زمین کافی داخل محدوده دارد

وی با بیان اینکه افق طرح جامع شهری زنجان ۱۰ساله است، گفت: شهر زنجان به تناسب جمعیت خود، به اندازه کافی زمین در داخل محدوده شهری خود دارد و نیازی به الحاق محدوده جدید نیست و تنها به جز زمین هایی که در قانون برای ساخت واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن در نظر گرفته شده زمین جدید به محدود افزوده نخواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان ادامه داد: مردم استان از خرید و فروش این اراضی که ارزش واقعی آن بسیار کمتر از قیمت معامله شده آن توسط دلالان و بنگاه داران است موکدا خودداری کنند.

بیات منش با بیان اینکه شهروندان زنجانی فریب تبلیغات خلاف قانون اعضای هئیت مدیره تعاونی‌های مسکن را نخورند، تصریح کرد: متولی حوزه زمین و مسکن، اداره کل راه و شهرسازی است و دستگاه‌های نظارتی و همچنین جهاد کشاورزی و اداره کل تعاون استان باید در این زمینه مراقبت کنند که برخی افراد در تعاونی‌ها اقدام به سودجویی و فریب مردم نکنند.

وی با بیان اینکه طبق دستور قضایی اعلام شده هر نوع ساخت و ساز مسکن باید زیر نظر مجموعه اداره کل راه و شهرسازی باشد، گفت: همشهریان نسبت به خرید فیش مسکن و زمین که توسط شرکت‌های تعاونی‌ و دلالان انجام می‌شود اقدام نکنند و تحت تاثیر فریب این سودجویان قرار نگیرند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان بیان داشت: در دوره‌های گذشته افراد راهکارهای فرار قانونی را یاد گرفته و با تغییر اراضی کشاورزی که ضامن تامین امنیت غذایی و محیط زیست کشور است، مرتکب جرم می شوند.

بیات منش ادامه داد: تنها سود خرید و فروش فیش‌های مورد اشاره عاید بنگاه‌داران و دلالان می‌شود که در این میان از ناآگاهی مردم استفاده کرده و زمین‌ها را به صورت فیش در اختیار مردم قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه طبق دستور مقام قضایی همشهریان باید در جریان فعالیت تعاونی‌های مسکن قرار بگیرند، افزود: متولی الحاق به پیگیری به محدوده شهری، راه و شهرسازی است و یک متر مربع زمین به محدوده شهر الحاق نمی‌شود و اگر همشهریان فیشی خرید کنند قیمت آن به شدت پایین خواهد آمد و متاسفانه خرید و فروش در استان توسط مردم انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان یاد آورشد: ما وظیفه نظارتی نداریم ولی طبق آمار و اطلاعات رسیده به اداره حراست و معاونت املاک راه و شهرسازی استان این فیش‌ها متاسفانه در استان زنجان خرید و فروش می‌شود.

اتاق اصناف و صمت فعالیت بنگاههای املاک را رصد کنند

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان فعالیت بنگاهها را رصد کرده و از نوشتن قول نامه و مستند کردن این نوع معاملات توسط بنگاه ها خود داری کنند، افزود: خرید و فروش فیش در بنگاههای املاک ممنوع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟