دسته‌بندی نشده

مناسب سازی محیط های روستایی با اجرای طرح هادی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران اظهار کرد:در حال حاظر آسفالت معابر 135 روستا از محل اعتبارات قیر یارانه ای سهمیه سال 1400 با اعتبار 412 میلیارد ریال در دستورکار بنیاد مسکن استان می باشد.

وی افزود: اعتبارات قیر یارانه ای فرصت خوبی برای بهسازی محیط های معابر روستایی در راستای ارتقا بهداشت محیط عمومی، هدایت آب های سطحی، ارتقا کیفیت محیط زندگی، ایجاد نشاط و انگیزه برای تثبیت جمعیت در روستاها که خواستگاه تولید و احیای صنایع دستی و گردشگری روستاها است.

این مقام مسئول تصریح کرد : با اجرای طرح تامین قیر رایگان و مشارکت دهیاران تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه آسفالت معابر روستاهای این استان برداشته شده‌است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به اجرای طرح هادی در سطح روستاها اشاره کرد و گفت: جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و جذب سرمایه گذاران برای اجرای طرح‌های تولیدی و اقتصادی از مزایای اجرای طرح‌های هادی در روستاهاست.

خواجه ای اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح هادی در 43 روستا در سال جاری از منابع استانی را 196 میلیارد ریال دانست و تصریح نمود: همچنین مبلغ اعتبار تخصیص یافته جهت اجرای طرح هادی در سال 1400 از منابع ملی در 67 روستا، 338 میلیارد ریال می باشد.

وی با اشاره به اینکه، میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۵۸/۲% و در سطح کشور ۴۶/۲%است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد، خاطر نشان کرد: تعداد اجرای طرح هادی در روستاهای بالای20 خانوار ، 413 روستا می باشد.(درصد اجرا ۵۸/۲)

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان تاکید کرد: مناسب سازی محیط روستا به طور ویژه مورد توجه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان است، چرا که در تمامی طرح های هادی روستایی مسائل مربوط به مناسب سازی محیطی مورد بررسی قرار گرفته ودر تهیه و اجرای طرح های هادی انجام می گردد.

خواجه ای با تاکید بر اینکه، توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت های لازم و زمینه های مناسب، از اهداف اصلی بنیاد مسکن است، گفت: باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟