دسته‌بندی نشده

پیگیری و اجرای استفاده از نیروهای مردمی در قالب امین موقوفات

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام مختار کرمی با بیان اینکه تا کنون برای ۱۱ امبن موقوفات در استان حکم صادر شده است اظهار داشت: امین‌ها حلقه وصل هستند تا با همکاری و همیاری ادارات اوقاف گام‌های بزرگی در راستای ترویج سنت حسنه وقف گام بردارند.

وی تصریح کرد: بسیاری از موقوفات این استان رقبه‌های با تعداد بالا دارند که نظارت و رسیدگی درست و اصولی به همه آنها از عهده پرسنل محدود اوقاف استان برنمی آید و اینکار نیازمند استفاده از توان عمومی و مردمی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: در همین راستا استفاده از نیروهای مردمی در قالب امین موقوفات در استان در حال پیگیری و اجرا است.

وی با بیان این‌که این استان ۲هزار و ۸۱۹ موقوفه و بیش از ۳۰ و ۷۱۳ رقبه متصرفی دارد، گفت: احصای درآمد واقعی این موقوفات نیز نیازمند امینی است که در موقوفات نصب می‌شود، این امین می‌تواند با پیگیری بروز رسانی اجارات و سرقفلی‌ها، حق و حقوقی که باید نسبت به موقوفات داده شود را به دست آورد.

کرمی با اشاره به نقش نصب امین در موقوفات، اظهار کرد: از این طریق نیات واقفان بهتر مدیریت شده و بر این اساس عواید به دست آمده موقوفات ارتقا یافته و ارقام ناچیز درآمدهای برخی موقوفات تبدیل به درآمدهای بالا می شود و با تحقق این موضوع، می‌توانیم خدمت رسانی بهتری در راستای اجرای نیات واقفین و وظایف محوله خودمان در سطح استان داشته باشیم.

وی با بیان این‌که امین موقوفات استان در راستای احیای موقوفات از افراد مورد اعتماد و حتی الامکان آشنا با وقف و موقوفات نصب شده‌اند، گفت: احصای درآمد واقعی حاصل از موقوفات، نیازمند مشارکت فعال و ادامه دار امین های موقوفات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: با نصب امین موقوفات در حوزه‌های مختلف و بیش از ده‌ها نوع نیات می‌توان در مواردی چون اجرای نیات واقفین خیراندیش مثل حمایت از دانش آموزان، نیازمندان و یا تعزیه داری حضرت سیدالشهدا و سایر موارد خدمات ارزنده‌ و بیشتری ارائه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟