دسته‌بندی نشده

افتتاح مرکز آموزش جوار کارگاهی شرکت راشا کاسپین

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری در تکمیل این خبر افزود: در راستای توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی و ارتقای سطح مهارت شاغلین, مرکز آموزش جوار کارگاهی شرکت کاغذسازی راشا کاسپین ایرانیان برگزار شد.

وی در آیین افتتاح این مرکز عنوان کرد: مراکز آموزش جوار کارگاهی، مراکزی هستند که به منظور گسترش آموزش‌های فنی‎ و‎ حرفه‌ای و تأمین نیروی کار ماهر مورد نیاز صنایع و واحد‌های تولیدی تأسیس و راه‌اندازی می‌‎شوند و این آموزش‌ها با نظارت و هدایت اداره کل آموزش فنی‎ و‎ حرفه‌ای انجام می‌شود.

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: توانمندسازی نیروی انسانی عامل اصلی بهره‌وری نیروی کار، کاهش ضایعات و افزایش تولیدات بوده که افتتاح مرکز جوار کارگاهی در کنار صنایع و شرکت‌ها یکی از اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با هدف ارتقاء مهارت شاغلان و افزایش بهره‌وری نیروی مولد است گفت: توجه بیشتر به امر آموزش‌های مهارتی موجب ارتقای سطح دانش و مهارت نیروی انسانی بنگاه‌های اقتصادی می‌شود.

انصاری بیان کرد: تاسیس این مرکز کارگاهی کمک می‌کند تا زمینه همکاری های متقابل فراهم شود و در جهت افزایش توانمندی‌های منابع انسانی دو طرف که در نهایت منجر به افزایش بهره‌وری خواهد شد گام های اساسی برداشته شود.

 وی تاکید کرد: از مهم‌ترین مزایای تأسیس مراکز جوار کارگاهی را پایداری و توسعه بنگاه‌های اقتصادی، همکاری در زمینه ارتقای مهارت متخصصین صنایع و آموزش و جذب نیروهای بومی با هدف تامین منابع انسانی مورد نیاز واحد صنعتی دانست.

 سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی در سطح استان، عنوان کرد: این طرح یکی از روش‌های آموزش فنی و حرفه‌ای است که طی آن مهارت و شایستگی‌های مورد نیاز در چارچوب استانداردهای آموزشی از مربی به مهارت‌آموز هم زمان با فرآیند تولید محصول و ارائه خدمت منتقل می‌شود.

 انصاری گفت: ایجاد مرکز آموزشی در کنار واحد تولیدی، صنعتی یا خدماتی و توجه بیشتر به امر آموزش به همراه استفاده از تجربیات و امکانات، تاثیر بسزایی در ارتقاء سطح دانش و مهارت نیروی انسانی بنگاه‌‎های اقتصادی دارد.

 وی تصریح کرد: صیانت از نیروی کار و ارتقای مهارت منابع انسانی صنایع و صنوف از طریق ایجاد مراکز آموزش جوار کارگاهی و آموزشی ضمن کار محقق می شود و اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان برای آموزش صحیح نیروی کار و ارتقای مهارت شاغلین آمادگی توسعه آموزش‌های مهارتی در صنایع و صنوف سراسر استان را دارد.

 سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: امیدورایم مدیران صنایع و شرکت‌ها نگاه ویژه‌ای به بحث آموزش کارکنان و ارتقای مهارت شاغلین و توانمندسازی نیروهای بومی استان داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا