دسته‌بندی نشده

انقلاب اسلامی با پرورش نیروهای انقلابی دوستداران خود را متعجب و دشمنان خود را به غضب رساند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی همزمان با نخستین روز از دهه فجر و در مراسم گرامیداشت این ایام که با حضور اعضای شورای اداری استان در حسینیه ثارالله زنجان برگزار شد، ضمن تبریک سالروز فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک حقیقت زنده است و حیات انقلاب اسلامی و رشد آن وابسته به افرادی است که برای حفظ و گسترش آن ایثار و تلاش می کنند.

وی با اشاره به نگاه قرآن کریم که حیات جهان را در آیات متعددی به حرکت های انسانی نسبت داده و در آیات متعددی استحکام این اصول را تعریف کرده است،  افزود: یک حقیقت زنده متولد می شود، رشد می کند و حتی در مقاطعی آسیب هم می بیند ولی باید بدانیم که برای حفظ آن حقیقت زنده چقدر باید انرژی بگذاریم و چه تکالیفی داریم.

استاندار زنجان با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک حقیقت زنده است و باید زایش داشته باشد، خاطر نشان کرد: اگرچه انقلاب اسلامی ایران در بخش های مختلف اقتصادی، صنایع دفاعی و نظامی دستاوردهای عظیم و مهمی داشته اما با توجه به سطح انتظاراتی که داریم، باید بیشتر تلاش کنیم.

مقام عالی استان تاکید کرد: باید با تمام توان خود، این حیات درخت عزیز انقلاب اسلامی را حفظ کرده، پرورش داده و منتشر کنیم. باید هم مبنا را درست بشناسیم و هم برای زایش و رویش آن در عرصه های متعدد، خود را آماده کنیم.

وی با اشاره به مقایسه دهه فجر با واقعه بعثت نبی مکرم اسلام در کلام رهبر معظم انقلاب، خاطر نشان کرد: خداوند گاهی برای تجدید دین خود، افرادی را همچون پیامبر و در سطوح پایین تری مبعوث می کند و اگر قرار است بعثت را با انقلاب اسلامی ایران مقایسه کنیم، باید خودمان را هم بر مبنای شاخص های مومنین عصر پیامبر(ص) که در قرآن ویژگی های آنان ذکر شده بسنجیم و عملکرد و تکلیف خود را ارزیابی کنیم.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه باید خود را بسنجیم که برای انقلاب و استحکام پایه های درخت انقلاب و این حقیقت زنده چه کرده ایم، افزود: انقلاب اسلامی با پرورش نیروهای انقلابی همچون شهید حاج قاسم سلیمانی، دوستداران خود را متعجب کرد و دشمنان خود را به غضب رساند و ناراحت می کند.

افشارچی ادامه داد: شهدا افرادی بودند که از نخستین روزهای شکل گیری نهال نوپای انقلاب اسلامی، درحالیکه هنوز توان نظامی کشور به این حد نرسیده بود، این افراد با خون و فدای جان خویش برای حفط این حیات طیبه ایثار کردند و باید ما امروز تلاش کنیم تا شرمنده این خون ها نباشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟