دسته‌بندی نشده

اهدای عضو خبرنگار زنجانی نجات بخش جان 3 بیمار شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،وی با وجود آگاهی از شرایط بارداری و زایمان پرخطر، فرصت زیست و حیات را از فرزندش دریغ نکرد و عشق خالصانه‌ مادر به فرزند را به منصه‌ ظهور گذاشت و پس از تولد اولین فرزندش، در اثر فشار خون بالا به کما رفت و در نهایت پس از دو هفته، دچار عارضه‌ مرگ مغزی شد.

شهریار امام‌وردی، مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان اعضای این خبرنگار فقید شامل کبد و کلیه‌ها به بیماران نیازمند عضو اهدا و به 3 بیمار جان دوباره بخشید.

این خبرنگار سلامت در بخش خبر نخستین جشنواره سلامت و رسانه استان، در سالجاری، شایسته تقدیر شناخته شده بود.

گفتنی است، هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد و به همین دلیل این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

این خبرنگار فرهیخته زنجانی دارای کارت اهدای عضو بود و سرانجام بعد از موافقت خانواده وی، برای اهدای عضو به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل شد.

ملکناز نجفی حدود ۱۶ سال در عرصه خبر فعالیت داشت و در مدت فعالیت خود در جشنواره‌های متعددی حائز رتبه شده و جزو خبرنگاران فعال و برتر در حوزه ایثار و شهادت بود.

وی علاوه بر فعالیت به عنوان مدیر مسئول نشریه پژواک و سردبیر خبرگزاری موج‌رسا، خبرنگار خبرگزاری‌های فارس، ایسنا و آفرینش بود.

گفتنی‌ است مراسم خاکسپاری وی روز یکشنبه اول اسفند برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟