دسته‌بندی نشده

ایجاد جذابیت در برنامه‌های هفته منابع طبیعی حائز اهمیت است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، خلیل آقاجانلو در جلسه هماهنگی ویژه برنامه‌های هفته منابع طبیعی با تاکید بر اینکه فرهنگ‌سازی باید منوط به یک هفته نباشد اظهار داشت:باید کارها در طول سال پیگیری شده و اطلاع‌رسانی شود که قطعا تاثیرگذاری آن بسیار است و باعث نهادینه شدن این فرهنگ می‌شود.

وی به برگزاری رژه از سوی یگان حفاظت نیز اشاره کرد و افزود: یکی از اقداماتی که در این هفته می‌توانیم انجام دهیم اقدام مشترک با یگان‌های مسکن و شهرسازی، امور اراضی و امور آب و سایر ارگان‌های ذی‌ربط است که پلاکی را بررسی و اجرایی کنیم که اقدام خوبی می‌تواند باشد.

وی به موضوع نهال‌کاری در این ایام نیز اشاره کرد و یادآورشد: همه ساله کارهایی در این حوزه انجام می‌شود که امسال نیز طبق سنوات گذشته انجام خواهد شد و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌ها در این حوزه استفاده کنیم. امسال اگر شرایط مساعد باشد 20 اسفند می‌توانیم بذرکاری را انجام دهیم.

این مسئول به نهال‌کاری در برخی شرکت‌ها نیز اشاره کرد و گفت: باید موانع تهیه نهال برطرف شود و با توجه به اینکه مربوط به طرح زراعت چوب است بهتر است با هماهنگی انجام شود و همکاری لازم را با شرکت مربوطه خواهیم داشت.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز در این جلسه با اشاره به اینکه باید برنامه‌های هفته منابع طبیعی ارزیابی شده و آسیب‌ها را استحصال کنیم، اظهارکرد: با دریافت آسیب‌ها می‌توانیم امسال برنامه‌‌های تاثیرگذار را اجرایی کنیم و قطعا این امر بسیا مهم خواهد بود.

جلیل سلطان‌نژاد تصریح کرد: دو اقدام مهمی که امسال در هفته منابع طبیعی که می‌توانیم انجام دهیم برگزاری جشن اتمام طرح کاداستر و اسناد تک‌برگی در دو شهرستان سلطانیه و خدابنده باشد که می‌تواند باعث تشویق سایر شهرستان‌ها شود. البته در تلاش هستیم اتاق مانیتورینگ و سامانه نیز در این ایام راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه در این هفته می‌توانیم ابلاغ جدیدی از بلوک‌بندی را اخذ کنیم که این مورد نیز بسیار مهم است، افزود: یکی از موارد حائز اهمیت توجه به اجرایی شدن برنامه‌ها است که باید منظر در تدوین برنامه‌هی این هفته قرار گیرد.

توزیع خواه شد، افزود: هماهنگی لازم برای درختکاری در این هفته و توزیع در شهرستان‌ها انجام شده است.

رئیس اداره جنگل‌کاری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز در این جلسه با اشاره به اینکه 300 هزار اصله نهال در 10 نوع مختلف خریداری و در این هفته توزیع خواهد شد و امیدواریم با مساعدت هوا برنامه‌ها طبق برنامه‌ریزی انجام شود.

مجید معانی افزود: در یکی از کارخانه‌ها چاله‌کنی انجام شده و نهال‌کاری در این محل انجام خواهد شد. در امند نیز با مساعدت هوا امکان درختکاری وجود دارد.

رئیس اداره آموزش ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز در این جلسه به هماهنگی برای اجرای برنامه‌ای با حضور سمن‌ها اشاره کرد و گفت: در صورت مساعدت آموزش و پرورش برنامه‌ای هم در برنامه شاد اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه‌های تبلیغی نیز همچون سنوات گذشته اجرا خواهد شد و امیدواریم بتوانیم آگاه‌سازی لازم را در این ایام در این حوزه داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟