دسته‌بندی نشده

برخورد پلیس با مردم باید منصفانه باشد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  تحقق پلیس تراز انقلاب ، بسته به وجود و تربیت کادر انتظامی در تراز انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: یکی از مولفه‌های تربیت پلیس تراز در انقلاب، سازمان عقیدتی سیاسی است که به تعبیر مقام معظم رهبری از الهامات الهی بر دل و ذهن فکر امام خمینی (مد ظله العالی) بوده است.

وی با بیان اینکه سازمان عقیدتی سیاسی در تربیت نیرو از بدو ورود کارکنانی که تمایل به خدمت در نیروهای مسلح و به خصوص انتظامی دارد ، نقش اساسی دارد، ابراز کرد: سازمان عقیدتی سیاسی در طراحی مولفه های گزینش و نظارت بر گزینش، گزینش پلیس تراز انقلاب، تعلیم و تربیت نیروهای جذب شده در دانشگاه علوم انتظامی امین و مراکز آموزش های انتظامی نقش مهمی دارد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سازمان عقیدتی سیاسی جزو هیئت امنای دانشگاه علوم انتظامی محسوب می شود، ادامه داد: بخشی از مجموعه دانش هایی که یک پلیس باید بیاموزد به حوزه فکر و اندیشه اسلامی مربوط می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین ادیانی با بیان اینکه تمامی دانشجویان در دانشگاه علوم انتظامی امین دوره طرح ولایت را می گذرانند، افزود: دانشجویان در دانشگاه علوم انتظامی امین دوره آشنایی با مبانی اندیشه اسلامی را می گذرانند.

وی با بیان اینکه آموزش برخورد حکیمانه پلیس با مردم یکی از وظایف عقیدتی سیاسی است، عنوان کرد: برخورد پلیس با مردم باید منصفانه و شیرین باشند و پلیس باید برخورد اسلامی را از خود بروز دهد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ، بیان کرد: در کنار دانش های اعتقادی ، یکی از موضوعاتی که در این سال های اخیر در دانشگاه به آن توجه شده است آشنایی پلیس در برخورد حکیمانه با مردم است.

وی با بیان اینکه مرکز تحول دانشگاه است، افزود: ما هم با حضور در هیئت امنای دانشگاه در اسلامی کردن محیط و فضا و محتوا نقش موثری داریم و هم در اجرای برنامه‌های معنوی نقش تعیین کننده‌ای داریم.

حجت الاسلام و المسلمین ادیانی با بیان اینکه در کنار این آموزش ها مراقبت های عملی نیز صورت می گیرد، ادامه داد: هر فردی با پشت سر گذاشتن گزینش مفتخر به پوشیدن لباس نظامی نمی شود و اگر فرد در طول دوره بتواند خود را به حد تراز برساند مفتخر به دریافت سردوشی می‌شود.

وی با بیان اینکه در طول دوران خدمت برنامه های مختلفی از طرف سازمان عقیدتی و سیاسی برای کارکنان در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: سازمان عقیدتی سیاسی بستر را برای ارتقاء معنوی پلیس فراهم کرده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ، با بیان اینکه علاوه بر حضور پلیس در پای صندوق های رای و تامین امنیت صندوق ها، افزود: پلیس در انتخابات ریاست جمهوری نقش تعیین کننده ای داشت کارکنان انتظامی کشور حضور بسیار پرشوری در پای صندوق های رای داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین ادیانی با اشاره به برنامه هایی که توسط سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، تصریح کرد: برگزاری برنامه های آموزشی، تربیتی و معنوی، مسابقات قرآنی، دوره های اموزشی خانوادگی در مشهد و… از برنامه های این سازمان است.

وی با بیان اینکه سالانه بیست هزار خانواده در دوره های خانوادگی مشهد حضور دارند، ادامه داد: در خردادماه سال ۱۴۰۱ مرکز خانوادگی سازمان عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران افتتاح می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟