دسته‌بندی نشده

تقویت نظام تولید و سیستم مصرف برای تحقق رشد اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل عباسچیان اظهار داشت: برنامه‌ریزی، مهمترین دستورالعمل و نکته‌ای است که به تمام واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در سطح استان تاکید شده است.

وی با بیان اینکه معتقدیم که اگر سیستمی فاقد برنامه‌ریزی باشد، دیگران برای آن نسخه‌پیچی می‌کنند، خاطرنشان کرد: این نسخه بسیار متفاوت از آنچه خواهد بود که مد نظر سیستم است چرا که تمام اطلاعات سیستم در دست ماست و بهتر می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان با اشاره به پیش‌بینی رشد اقتصادی 8 درصدی برای کل کشور در قانون بودجه سال 1401 و متعاقب آن پیش‌بینی رشد 8.7 درصدی اقتصادی برای استان زنجان تصریح کرد: این مهم فراهم نخواهد شد مگر اینکه از تمام ظرفیت‌ها، منابع و ابزارها استفاده کنیم.

وی با اشاره به تحول در نظام بانکی به نفع مردم اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های بلاتکلیف و راکد توسط بانک‌ها در این زمینه مورد تاکید بوده و در ارزیابی نظام بانکی نیز موثر است و اکنون بهترین زمان برای استفاده مطلوب از منابع راکد و بلاتکلیف بوده و بهترین فرصت برای دریافت و جبران تعهداتی است که به مرحله اجرا گذاشته نمی‌شوند.

این مسئول با تاکید بر ضرورت یکسان‌سازی در سیستم بانکی استان خاطرنشان کرد: گاهی بانک‌ها کارها را به‌صورت یکسان، پیش نمی‌برند و لازم است مقداری بر روی این نکته تامل شود تا سیستم بانکی استان یکنواخت شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان با بیان اینکه مواردی در خصوص سیستم نظام بانکی استخراج و به وزارت متبوع ارسال شده بود، گفت: باز هم اگر بانک‌های استان موارد قابل ذکری برای تغییر و تحول مثبت و کمک به رشد اقتصادی داشته باشند می‌توانیم جمع‌بندی کرده و به عنوان پیشنهاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارسال کنیم.

عباسچیان در خصوص رسیدگی به نامه‌های مردمی برای ریاست‌جمهوری که بیشتر آن‌ها مربوط به تسهیلات بانکی بود، اظهار داشت: در این رابطه، تاکید بر این است که بانک‌ها تا حد امکان پاسخ منفی به متقاضیان نداده و حتی‌الامکان پاسخ مثبت بدهند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خط اعتباری جدید برای بانک‌ها باز نشده لذا تاکید بر استفاده از منابع داخلی بانک‌ها است تا نامه‌های مردمی به این سمت سوق داده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟