دسته‌بندی نشده

جلوگیری از بوجود آمدن بافت ناکارآمد در روستای پایین کوه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای اظهار داشت: طی سالیان گذشته قسمت غرب روستا که عمدتاً اراضی ملی بود توسط افراد سودجو تفکیک و بصورت غیر قانونی خرید و فروش و حدود 100 واحد مسکونی بصورت غیر مجاز احداث شده بود که با همراهی دستگاههای اجرایی از جمله منابع طبیعی، زمینهای ملی داخل محدوده طرح هادی به بنیاد مسکن واگذار و بر اساس بخشنامه تصرفی واحدهای احداث شده ساماندهی گردید .

وی تصریح کرد: پس از آن نیز با توجه به پایان افق 10 ساله طرح هادی مجدداً طرح هادی روستا مورد بازنگری قرار گرفت و بصورت کاملاً مطالعه شده و اصولی تفکیک و نسبت به تهیه طرح هادی اقدام گردید .

وی با اشاره به اینکه، با عنایت به اینکه زمینهای ملی داخل محدوده بصورت کاملاً قانونی به بنیاد مسکن واگذار شده بود، فلذا از امکان تصرف آن با هماهنگی استانداری ، فرمانداری ، دادستانی و نیروی انتظامی جلوگیری شد،خاطر نشان کرد: . با توجه به تهیه طرح تفکیک ، قسمتی از زمینها به متقاضیان با اولویت روستاییان واگذار گردید و از سال 1396 به بعد با توجه به دستورالعمل صادره و تاکید دادستان محترم، واگذاری زمین خام در این روستا متوقف گردید تا پس از احداث بنا به واجدین شرایط طی فرایند قانونی واگذار گردد .

خواجه ای اظهار داشت: در این زمینه تعیین معابر و خاکبرداری آن توسط ماشین آلات بنیاد مسکن انجام شده و واگذاریهای قبلی بصورت قانونی اقدام به دریافت پروانه از دهیاری روستا نموده اند که برخی از واحدها در مرحله خاکبرداری برای احداث پی و شروع ساختمان هستند که با توجه به سخت بودن نوع خاک نیاز به استفاده از ماشین آلات سنگین و مرتبط می باشند که توسط خود مالک زمین صورت می پذیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تاکید کرد: با احداث واحدهای مسکونی و واگذاری به متقاضیان واجد شرایط از ساخت و سازهای غیر اصولی و نامتناسب جلوگیری شد و بنیاد مسکن نیز برنامه ریزی کامل دارد تا از محل درآمد حاصل از واگذاری واحدها نسبت به بهسازی معابر داخل محدوده طرح هادی روستا اقدام نماید. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟