دسته‌بندی نشده

خبرنگاران نباید گروکشی کنند بلکه باید مطالبه‌گر باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، امرالله حسنی در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مهمترین مساله امروز رسانه‌ها جنگ روایت‌ها است.

وی با بیان اینکه حامعه امروزی مرتب در پی دریافت اطلاعات از محیط پیرامون خود بوده و واقعیت‌های پیرامون برای جامعه امروز، امری ضروری و مهم است، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در این رابطه، نقش مهم و بی‌بدیلی دارند و باید ببینیم رسانه‌ها تا چه اندازه توانسته‌اند این وظیفه سنگین را به سرانجام برسانند.

مدیر کل فرهنگ اسلامی و ارشاد استان زنجان با اشاره به اینکه در سال‌های پیشین ارسال یک نامه چند ماه طول می‌کشید، خاطرنشان کرد: بعدها ارتباطات گسترش پیدا کرد و با انقلاب عظیم رسانه‌ای اطلاعات در ثانیه تبادل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در همین شرایط یک غول رسانه‌ای به دنبال وارونه نشان دادن مسائل است، گفت: وظیفه اصلی رسانه در این شرایط هدایت جامعه به سمت مبانی اصلی کشور است.

حسنی گفت: اگر ما نتوانیم داشته‌های خودمان را تبیین کنیم آنها برای ما تبیین خواهند کرد و به خاطر کم‌کاری در همین مدت متاسفانه فضا برای تطهیر رژیم شاهنشاهی ایجاد شده است از همین رو نقش رسانه‌ها بسیار مهم است.

مدیر کل فرهنگ اسلامی و ارشاد استان زنجان یکی دیگر از موضوعات مهم در بحث رسانه را مطالبه‌گری عنوان کرد و گفت: مسئله دیگر هم عدالت فرهنگی است که متاسفانه سهم روستاییان از بحث فرهنگی بسیار کم بوده است.

وی با بیان اینکه موضوع فرهنگ به عنوان ارزش‌ها از شبیخون گذشته و امروز تبدیل به ناتوی فرهنگی شده و تمام کفر را در برابر تمام اسلام قرار داده است، افزود: تمام امید کشورهای مستضعف به جمهوری اسلامی ایران است چون ایران، تنها کشوری بوده که در برابر ظلم ایستاده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در منطقه ای از قله قرار گرفته اما سوال اینجاست که چرا این موضوع را تبیین نمی‌کنیم.

حسنی خاطرنشان کرد: فارغ از جناح‌بندی سیاسی و گروه‌بندی‌ها به سمتی حرکت می‌کنیم که بتوانیم جهاد تبیین را انجام دهیم و در این زمینه، اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه و مردم، ولی‌نعمتان ما هستند.

وی با بیان اینکه باید از آزادی مطبوعات مد نظر جمهوری اسلامی به نحو احسن استفاده کنیم، گفت: به عنوان متولی فرهنگ و رسانه استان با تمام توان از اصحاب رسانه حمایت و پشتیبانی خواهم کرد به شرط اینکه مطالب رسانه‌ها مستند و مقتن باشد.

حسنی با اشاره به انتشار بدون منبع و بدون سند برخی اخبار در فضای مجازی که واقعیت ندارند، اظهار کرد: رسانه‌ها برای از بین بردن فضای جنگ روانی و شایعه‌سازی‌ها خیلی اثرگذار هستند.

این مقام مسئول افزود: در حوزه شفافیت، هر کمکی که به هر کدام از موسسات شود اعلام می‌کنیم اما رسانه‌ها باید پیگیری کنند که این کمک در کجا هزینه شده و تا چه میزان اثرگذار بوده است و البته موسسات نیز باید پاسخگو باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه وضعیت سینماها و وجود 2 سینما در شان شهر زنجان نیست، گفت: مذاکراتی در این زمینه صورت گرفته تا بتوانیم فکری در حوزه سینما داشته باشیم.

مدیر کل فرهنگ اسلامی و ارشاد استان زنجان با اشاره به اینکه خبرنگاران شغل پرخطری دارند و ما نیز وظیفه داریم که مشکلات آنها را حل کنیم، گفت: اما خبرنگاران نباید گروکشی کنند بلکه باید مطالبه‌گری داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟