دسته‌بندی نشده

در سال جاری 6 هزار و 145 تلفن ثابت در سطح استان زنجان دایر شده است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حبیب اله شبستانی در دیدار با محسن افشارچی،استاندار زنجان اظهار داشت:در سال جاری گام های خوبی در حوزه ارتباطات دیتا برداشته شده و بیشترین آن در دایری 11 هزار و 432 پورت ADSL در طول 11 ماه بوده که با این تعداد اعلام شده ، 61 هزار و 850 مشترک ، از ADSL مخابرات استفاده می کنند.

وی افزود:در بخش واگذاری VDSL هم با واگذاری 100 سرویس از ابتدای امسال ، 347 سرویس VDSL به مشترکین استان زنجان واگذار شده است .

جانشین مدیر مخابرات زنجان به عملکرد مخابرات منطقه زنجان در واگذاری FTTH اشاره کرد و گفت: با واگذاری 187 سرویس FTTH (فیبر نوری منازل) از ابتدای امسال 1150 مشترک خانگی از اینترنت پر سرعت نوری بهره مند شده اند و برای مشتریان تجاری (G.) هم در همان مدت زمان 152 سرویس واگذار شده که مجموع مشتریان مخابرات منطقه 1725 مشترک G. است .

شبستانی در پایان با اشاره به واگذاری 36 هزار و 484 سیم کارت همراه اول در طول 11 ماه گذشته ، تعداد مشتریان سیم کارت های همراه اول یک میلیون و 575 هزار و 486 مشترک اعلام کرد .

نقش مخابرات در پیشرفت و توسعه جامعه انکار ناپذیر است

در ادامه محسن افشارچی ،استاندار زنجان هم با اشاره به اهمیت نقش ارتباطات در عصر حاضر،اظهار داشت:درحال حاضر باید با برنامه ریزی مناسب و کارشناسی شده بتوانیم گام های موثری را برای بهبود وضعیت ارتباطی در استان زنجان برداریم.

استاندار زنجان در ادامه تصریح کرد: در سال آتی باید نهضت FTTHرا در زنجان اجرا شود و همه متقاضیان،از اینترنت باکیفیت و فیبرنوری بهره مند شوند و در این راستا مخابرات منطقه زنجان را حمایت خواهیم کرد.

افشارچی همچنین به ارتباطات روستاها اشاره کرده و توجه به آن را از ضروریت های فعلی جامعه خواند.

استاندار زنجان در پایان تصریح کرد: نقش مخابرات در پیشرفت و توسعه جامعه انکار ناپذیراست و اقتصاد دیجیتال هم که مورد توجه سیاست های دولت سیزدهم می باشد، نیازمند تعامل بیشتر و همکاری های بیشتر است که امیدواریم در آینده ی نزدیک بتوانیم دستاوردهای بزرگی را در استان شاهد باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟