دسته‌بندی نشده

سرمایه گذاری بیش از ۶ هزار میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی و مردم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود بیات منش در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه ۹۵۰۰ واحدی کوی زیتون زنجان اظهار داشت: خوشبختانه در طرح نهضت ملی مسکن، در این استان نسبت به استان‌های دیگر کارهای خوبی انجام شده که موجب شده استان به صورت پایلوت کشوری انتخاب شود.

وی اظهار کرد: پروژه‌های نهضت ملی مسکن از سال گذشته در قالب قانون جهش تولید آغاز شده و ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور اتفاق خواهد افتاد که سهم استان زنجان ۷۰ هزار واحد مسکونی برای چهار سال آینده است و برنامه ریزی های لازم برای تحقق این مهم توسط اداره کل راه و شهرسازی استان انجام گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان بیان داشت: سهم استان زنجان از طرح نهضت ملی مسکن ۲۰ هزار واحد از سهم جمعیتی استان بیشتر است.

بیات منش با بیان اینکه ۷۰ هزار واحد مسکونی در تمام شهرها و روستاها توسط بخش دولتی، بخش خصوصی و تعاونی‌ها ساخته خواهد شد، گفت: از این تعداد، ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستاها ساخته می‌شود که ساخت سالانه ۵ هزار واحد از آن بر عهده بنیاد مسکن استان خواهد بود و امسال ساخت ۴ هزار و ۴۰۰ واحد روستایی عملیاتی شده است.

وی تاکید کرد: در این میان ۱۲ هزار واحد از ۵۰ هزار واحد شهری توسط بخش خصوصی در ۲۱ شهر ساخته خواهد شد و تاکنون پروانه ساخت ۳ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی بخش خصوصی توسط شهرداری‌ها صادر شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان افزود: در این استان برای ۲۱ هزار واحد مسکونی زمین مشخص و ۱۵ هزار واحد هم تخصیص پروژه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه برنامه ریزی وزارتخانه متبوع تقسیم پروژه‌ها در دو فصل است که از ابتدای سال شروع می‌شود، افزود: پیش بینی شده که متقاضیان مسکن در این استان بیشتر از سهمیه است و برآورده شده ۳۰ هزار نفر واجد شرایط مسکن در استان وجود دارد و در سه فاز ۱۰ هزار نفری به واجدین شرایط پیامک ارسال خواهد شد تا پرونده تشکیل بدهند.

بیات منش فضای طراحی شده برای سایت ۹ هزار و ۵۰۰ و احدی کوی زیتون را ۱۰۶ هکتار اعلام کرد و افزود: سرمایه گذاری که توسط بخش خصوصی و مردم اتفاق خواهد افتاد بیش از ۶ هزار میلیارد تومان است که از این میزان سه هزار و ۵۰۰ میلیارد توسط بانک تامین مالی خواهد شد و زنجان اولین استانی است که تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی به پروژه‌ها تخصیص یافته و تا پایان سال برنامه ریزی بر این است که برای ۱۵ هزار واحد مسکونی هم پرونده تشکیل شود.

وی افزود: تامین منابع دولتی این پروژه هم ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش زیربنایی و روبنایی خواهد بود و پیمانکاران مشغول کار هستند و بحث عملیات خاکی و آماده سازی انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان تصریح کرد: مباحث آب و برق پروژه طراحی شده و در حال برگزاری مناقصه هستیم تا پیمانکاران مشخص شوند.

بیات منش با بیان اینکه در ساخت مسکن در سایت زیتون و زنگان اولویت در ارائه خدمات روبنایی فضای سبز، محل بازی کودکان، مدارس و بخش خدماتی و تجاری و مساجد خواهد بود، افزود: ارتقاء خدمات فنی و مهندسی، توجه به پیوست های فرهنگی و اجتماعی ،افزایش توان مهندسی و استفاده از فناوری نوین و تکنولوژی‌ها در پروژه‌های نهضت ملی مسکن مورد توجه جدی راه و شهرسازی استان می‌باشد.

وی افزود: پالایش افرادی که در نهضت ملی مسکن در استان ثبت نام کردند در حال انجام است و متقاضیان واجد شرایط صبر پیشه کنند تا به مرور و طبق زمان بندی پیامک ارسال شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟