دسته‌بندی نشده

لازمه زنده ماندن انقلاب اسلامی، مقاومت و حضور در صحنه است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسین مظفر در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه زنجان در جمع راهپیمایان زنجانی با تبریک دهه فجر اظهار داشت: هم اینک در چهل و سومین سالگرد انقلاب باشکوه اسلامی قرار داریم، این انقلاب در حالی ۴۳ سال عمر با برکت خود را سپری می کند که از روز های آغازین مورد تهاجم دشمن و بدخواهان بود اما توانست با همه فتنه گری، دشمنی ها، کارشکنی، تحریم، جنگ و توطئه به حیات سیاسی خود با اقتدار و با عظمت ادامه دهد.

وی با بیان اینکه چهل و سه سال پیش انقلابی در گوشه ای از جهان به نام ایران به وقوع پیوست که هیچ کس وقوع این انقلاب را باور نداشت تصریح کرد: این انقلاب در اوج حاکمیت ۲ تمدن حاکم شرق و غرب رخ داد که یکی تمدن کمونیست دین را افیون توده ها می دانست و با معنویت مخالف و دیگری فرهنگ لیبرالیسم بود که دین را از هسته و حیات زندگی اجتماعی خارج و در واقع فاصله عمیقی بین خدا و زمینیان برقرار کرده و هر ۲ تمدن مانند ۲ لبه قیچی در صدد قطع ریشه‌های دین بودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وقوع انقلاب اسلامی با همه انقلاب‌های دیگر متفاوت بود، تصریح کرد: پیش از انقلاب اسلامی بسیاری از انقلاب‌ها که داعیه استقلال داشتند از جمله کارگری و سوسیالیستی رخ داد ولی به نتیجه نرسید، چون پایه انقلاب اسلامی با رهبریت مرجع دینی و با حضور همه اقشار جامعه و بر پایه خداشناسی شکل گرفته است.

مظفر با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با اسلحه به پیروزی نرسید، هر چند که افراد مسلح نیز در آن وجود داشت؛ تصریح کرد: اما پیروزی انقلاب به وسیله سلاح انجام نشد، چون انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود و فرمایشاتی که از سوی امام راحل در جان مردم رسوخ کرد، پیروز شد.

وی با بیان اینکه هیچکس وقوع انقلاب اسلامی را باور نداشت، افزود: اظهار عجزی که سازمان سیا از وقوع انقلاب داشت، این بود که ما هیچ کمک کاری نداشتیم و در همه گروه‌ها و سازمان‌های ایران نفوذی داشتیم، ولی باور نمی‌کردیم، رهبری که ۱۴ سال از کشور و مردم جدا بود، بتواند مردم را مانند کوه آتشفشان به راه بیاندازد و در نهایت انقلاب پیروز شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شهدای انقلاب اسلامی بیان کرد: هر قدر از ملت ایران را شهید کردند، انقلاب قدرتمند‌تر شد، چون با آرمان‌های والا شکل گرفته بود.

مظفر با بیان اینکه هشت سال جنگ هزار میلیارد دلار به کشور خسارت وارد کرد که اگر اینها نبود کشور ما اینطور نبود، گفت: البته ما به علت بی‌لیاقتی برخی از مسؤولان هم دچار مشکل شدیم و با مدیریت‌های غلط و با نگاه به خارج و غرب نتوانستند کشور را اداره کنند و خساراتی به کشور وارد کردند.

مظفر با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران در عین حال و با وجود تمام تهدیدها و تحریم‌ها دستاوردهای بزرگی داشته است، اظهار داشت: یکی از دستاوردها اسقاط نظام شاهنشاهی است که کار کمی نبود و مردم با دستان خالی در برابر رژیم پرقدرت شاهنشاهی، ایستادگی کردند که توسط آمریکا حمایت می‌شد.

وی با بیان اینکه تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی، دستاورد بعدی است، خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی مانند یک سکه است که یک روی آن به آسمان بوده و از معنویت و و حیانیت بهره‌مند می‌شود و روی دیگر آن به سمت زمین و مردم است که جمهوریت نظام است و در واقع این نظام دارای 2 رکن جمهوریت و اسلامیت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، تاسیس نظام ولایی مبتنی بر ولایت فقیه را دستاورد بعدی انقلاب بیان کرد و افزود: مردم و جامعه بشری 14 قرن، گرفتار انحراف شدند و تشکیل نظام ولایی، دستاورد بزرگی بود که اتفاق افتاد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در عین حال دشمن در مسائل اقتصادی به ما ضربه زد و تحریم‌ها را ایجاد کرد، اما نباید اقتدار خودمان را فراموش کنیم، چون این ایران بوده که پرچم آمریکا را به حالت نیمه افراشته درآورده است.

مظفر بیان کرد: اینکه گفته شده صخره ایران بزرگترین صخره‌ای است که در مقابل آمریکا قرار دارد، موضوعی مهم و ناشی از اقتدار ایران است.

وی با بیان اینکه آمریکا با تحریم به دنبال این بود که بین مردم و حاکمیت جدایی بیاندازد، اما مردم مقابل مثل بمب هسته‌ای در مقابل دشمن ایستاد، افزود: مسئله دیگر استقامت و حضور مردم در صحنه بوده که در دنیای امروز مثال زدنی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه تحلیلگر آمریکایی گفته است که تنها راه مقابله با کشور ایران کنار زدن مردم از صحنه است، تشریح کرد: مردم ما با شکم گرسنه پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و حق هم همین است، همین باعث شده است که دشمنان عصبانی شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟