دسته‌بندی نشده

مسیر صدور اسناد اراضی کشاورزی در زنجان هموار شده است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در جلسه قرارگاه صدور اسناد کشاورزی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و در ارتباط ویدئوکنفرانسی با وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران ارشد این حوزه برگزار شد، با ابراز خرسندی از هموار شدن مسیر صدور اسناد اراضی کشاورزی در استان زنجان، اظهار داشت: مشکلات بین دستگاهی در سطح استان در این زمینه برطرف شده است.

وی اعلام نمود: تداخلات اراضی کشاورزی در دو شهرستان خرمدره و سلطانیه بطور کامل برطرف شده و مسائل اراضی بقیه شهرستان های استان نیز در دست پیگیری و انجام است.

بر اساس اعلام استاندار زنجان؛ بیش از 25 درصد از اراضی کاداستر شده و نقشه برداری شده کشور در استان زنجان قرار دارد و اسناد این اراضی درحال واگذاری به کشاورزان می باشد.

مقام عالی استان خاطر نشان کرد: برای رفع مسائل و تداخلات اراضی کشاورزی سایر شهرستان های استان نیز درحال عقد قرارداد هستیم و مسیر برای ادامه این روند در استان زنجان روشن است.

بنا بر اعلام مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان؛ انجام کاداستر و رسیدگی به تداخلات ناشی از اجرای قوانین موازی اراضی کشاورزی در 350 روستای استان در سطح 450 هزار هکتار به اتمام رسیده است و در استان زنجان بعنوان پایلوت کشور، انعقاد قرارداد در راستای تثبیت و صدور اسناد زراعی در سه شهرستان زنجان، خدابنده و ایجرود به وسعت بیش از 206 هکتار از طریق اداره کل ثبت اسناد استان انجام شده و در دو شهرستان سلطانیه و خرمدره نیز بیش از 60 هزار هکتار از اراضی طریق جهاد کشاورزی انجام و امروز تعدادی از این اسناد اعطا شد.

وزیر جهاد کشاورزی در این ارتباط از اقدامات استاندار زنجان و پیگیری مسئولین استان زنجان در راستای تحقق این اقدام بزرگ قدردانی کرد و گفت: همراهی مدیران دستگاه قضایی نیز در راستای تسریع در رفع تداخلات اراضی، کارساز بوده است.

وی به عزم بالای مدیران دولت و سایر قوای کشور اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همراهی همه مدیران در این دولت شاهد اتمام رفع تداخلات و صدور اسناد رسمی اراضی کشاورزی در کشور باشیم و جشن سنددار شدن اراضی زراعی را برگزار کنیم.

گفتنی است در این جلسه بصورت نمادین، اسناد اراضی پنج کشاورز استان اعطا شد و اعلام گردید که بیش از 30 درصد اسناد کشاورزان دو شهرستان سلطانیه و خرمدره آماده تحویل می باشد که در اسرع وقت تحویل کشاورزان و باغداران استان خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟