دسته‌بندی نشده

مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی، استقلال سیاسی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی در آیین تکریم و معارفه روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان با اشاره به اینکه دانشگاه را باید محل تضارب آرا دانست افزود: محل مباحث سیاسی، اجتماعی هم دانشگاه است تا خروجی آن به عنوان جمع بندی در اختیار سیاستگذاران قرار گیرد و دغدغه ها و راهکارهای لازم نیز ارائه شود که امیدواریم در این زمینه نیز به پیشرفت‌های خوبی برسیم.

وی به موضوع آفت مدرک گرایی در جامعه اشاره کرد و یاد آورشد: این موضوع به نوبه خود به دانش و علم لطمه وارد می کند، چراکه برخی جوانان صرفا به دنبال دریافت مدرک هستند و در این خصوص باید به محتوای آموزش ها و نظارت بر کلاس ها و اساتید توجه جدی شود و این یک مطالبه عمومی است که نباید از آن غافل شد.

رفیعی با بیان اینکه نباید با اساتید سخت گیر برخورد شود، اظهار داشت: از این نوع اساتید در حد متعارف خود باید حمایت شوند و از طرفی توجه به دیانت هم یک مطالبه در بین دانشجویان و مردم است که باید به این موضوع هم در دانشگاه ها پرداخته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به هجمه عملیاتی و جنگ نرم دشمن ادامه داد: باید روحیه خود باوری را نیز در بین دانشجویان تقویت کنیم تا مسیر مطهر و درستی را بر پایه سرمایه های انسانی ارائه دهیم.

وی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر اضافه کرد: در فرازهای ابتدایی بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری به این امر مهم اشاره نموده اند که انقلاب اسلامی در شرایط خاص بین المللی قرار دارد و همچنان به آرمان‌ها و شعارهای اصلی انقلاب پافشاری می‌کند.

رفیعی با اشاره به اینکه مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی، استقلال سیاسی است، افزود: این نکته را باید به ویژه برای نسل جدید تبیین کنیم نسلی که مانند ماهی در آب که ارزش آب را نمی داند، قدر این استقلال را نمی داند و آن را درک نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه که در سایه این استمرار و خودباوری پیشرفت‌های زیادی هم در کشور حاصل شده است، اظهار داشت: کشورمان در حوزه فناوری و پژوهش به پیشرفت های زیادی نایل شده، بطوری که طبق گزارش ها ایران در رتبه ۱۶ به لحاظ تولید علم در جهان قرار دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه این موفقیت ها مایه بالندگی و افتخار بوده که در سایه استقلال و خودباوری ایجاد شده است، ادامه داد: کسب این موفقیت ها موجب شده کشورمان به عنوان قدرت منطقه ای جهان مطرح باشد که ناشی از برکات انقلاب اسلامی است و به دلیل همین اوج گرفتن و قدرتنمایی ایران، دشمنان در سطح جهان به فکر محدود سازی و ایجاد وقفه در این کشور افتاده اند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان به خیال خام خودشان در صدد ایجاد مشکل برای برگرداندن نظام اسلامی به عقب هستند که بطور قطع با روحیه حماسی و جهادی جوانان این مرز و بوم و هدایتهای داهیانه و حکیمانه مقام معظم رهبری به این هدف نخواهند رسید.

گفتنی است در این مراسم از زحمات علیرضا فیروزفر تجلیل و احمد نقیلو بعنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی زنجان معرفی گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا