دسته‌بندی نشده

نسخه نویسی الکترونیکی به صورت 100 درصد در زنجان انجام می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،یعقوب شیویاری با اشاره به اینکه اجرای کامل نسخه نویسی الکترونیکی اقدامی موثر و ارزشمند از ابعاد مختلف است که موارد باقیمانده در این زمینه نیز بصورت جدی در حال پیگیری است، اظهار داشت: هر برنامه‌ای در ابتدای اجرا، مشکلاتی دارد که نسخه‌نویسی الکترونیکی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت از اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی به‌صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حمایت کرد و همکاران مجموعه نیز تلاش شبانه‌روزی در این زمینه داشتند که در تحقق برنامه های این طرح موسسات و مراکز طرف قرارداد نیز در اقصی نقاط استان همکاری خوبی داشته اند.

شیویاری افزود: در زمان حاضر سامانه شبانه روزی ۱۶۶۶ از سوی سازمان بیمه سلامت راه اندازی شده است که آماده پاسخگویی به بیمه شدگان برای راهنمایی های لازم است.

وی اظهار داشت: بیمه‌شدگان در اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی هنگام مراجعه به موسسات غیرقرارداد با مشکلاتی مواجه می‌شدند که با همکاری و تعامل با سازمان نظام پزشکی استان اغلب این موسسات نیز برای اجرای بهینه طرح، پای کار آمدند و امیدواریم خدمات بهتری به مردم ارائه شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان خاطرنشان کرد: سازمان بیمه سلامت تلاش دارد با همکاری سازمان و ارگان های متولی و با رفع موارد جزئی، نسخه نویسی الکترونیکی را به نحو مطلوب اجرا کند.

این مسوول با بیان اینکه با اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی و در هر بار مراجعه بیمه‌شدگان به مراکز درمانی، پیامک به سرپرست خانوار ارسال می‌شود، ادامه داد: انتقادات از طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی باید کارشناسانه و بدون غرض‌ورزی باشد چرا که نرم‌افزار مربوطه از امنیت لازم برخوردار است لذا برخی انتقادات نیز به این طرح وارد نیست.

شیویاری با بیان اینکه هیچ پزشک و موسسه طرف قرارداد در استان بعد از اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک اقدام به فسخ قرارداد خود نکرده است، خاطرنشان کرد: پزشکان و موسسات طرف قرارداد بعد از کسب اطلاع از مزایای این طرح نه تنها فسخ قرارداد نکرده اند بلکه به تعداد آنها هم افزوده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟