دسته‌بندی نشده

نیمی از جمعیت زنجان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی نیک سیرت روز چهارشنبه در مراسم کلنگ زنی محوطه اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) با اشاره به اینکه موج شیوع پیک ششم در کشور و این استان آغاز شده است، اظهار داشت: طبق آمارهای اعلام شده ۴۶ درصد پرسنل این بیمارستان در پیک‌های قبلی به کرونا مبتلا شدند.

این مسوول ادامه داد: در زمان حاضر تامین اجتماعی به رغم تنگناهای شدید مالی سازمان تامین اجتماعی، در سطح استان پروژه های مختلفی را در دست اجرا دارد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به مشکلات مالی، طرح توسعه بیمارستان امید ابهر با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان در حال نهایی شدن است، گفت: تلاش می‌شود قبل از پایان سال، این قرارداد نهایی و پیش پرداخت آن نیز انجام شود.

نیک سیرت با بیان اینکه موضوع تامین دستگاه سی تی اسکن این بیمارستان در دست پیگیری است که با اخذ کمیسیون ماده ۲۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محقق خواهد شد، افزود: تامین این دستگاه بیش از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که به تجهیز پیش رو و تحقق آن خدمت رسانی به مراجعه کنندگان تسهیل می شود.

وی اظهار داشت: اقدامات مربوط به ساخت درمانگاه سهروردی قیدار نیز از سوی اداره کل تامین اجتماعی استان انجام شده است و عملیات احداث این درمانگاه تا هفته تامین اجتماعی سال آینده شروع خواهد شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه پروژه ارتقای هتلینگ بیمارستان امام حسین(ع) زنجان نیز اجرا شده است، ادامه داد: برای اجرای این پروژه نیز اعتبار سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شد که هفته گذشته باحضور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور افتتاح شد.

و ی یادآوری کرد: پروژه ارتقای هتلینگ بخش جراحی زنان بیمارستان امید ابهر هم با اعتبار یک میلیارد و ۶۰۰ میلیوون تومان در حال اجراست.

نیک سیرت با اشاره به کلنگ زنی محوطه سازی بیمارستان امام حسین(ع) و وضعیت نامناسب پارکینگ این مجموعه افزود: این پروژه با کف پوش‌های بتنی پیش ساخته ” پیور” در فضای هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع آغاز شده است که با اعتبار چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در مدت کمتر از چهار ماه به اتمام می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تسریع انجام این پروژه و کیفیت بخشی لازم کمتر از مدت یاد شده به پایان برسد.

معاون توسعه و مدیریت منابع استاندار زنجان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه خدماتی که در حوزه تامین اجتماعی انجام می شود از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: احداث محوطه بیمارستانی از جمله آن به شمار می رود و می تواند کیفیت خدمات را به مراتب افزایش دهد.

مرتضی شهامی افزود: خدمات مورد نیاز حوزه های تخصصی نیز متولیان خاص خود را دارد که پیگیری‌های لازم انجام می گیرد و در این میان توجه به مباحث جانبی اقدام خوبی محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق تصمیم های اتخاذ شده در ستاد کرونای استانی، همه برنامه های افتتاحیه و کلنگ زنی‌های دهه فجر به دلیل شیوع اُمیکرون تعطیل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟