دسته‌بندی نشده

پرداخت بیش از ۸۱۸ میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهزاد کردلو به روند ثبت نام در استان زنجان برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن اشاره کرد و اظهار داشت: ۲۲ هزار و ۶۳۶ نفر در استان زنجان برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کردند که جمعیت خانوار ثبت نام شده ۶۴ هزار و ۸۸۸ نفر می‌باشد.

وی با بیان اینکه از این تعداد ثبت نامی، تا ۱۶ بهمن ماه سالجاری ۳ هزار و ۲۷۶ نفر حائز شرایط در استان زنجان موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شدند، تصریح کرد: مبلغ پرداختی به این تعداد ۸۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: همچنین ۲ هزار و ۸۲۴ نفر هم توسط سامانه ثبت نامی و یا بانک‌ها رد درخواست شده‌اند.

کردلو تاکید کرد: ۱۶ هزار و ۵۳۶ متقاضی نیز در مرحله انتظار دریافت استعلام، تعیین شعبه و تشکیل پرونده می‌باشند که با تامین اعتبار مورد نیاز و همکاری بیشتر بانک‌ها، متقاضیانی که برای ودیعه مسکن در این استان ثبت نام کرده‌اند پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه فعلاً ثبت نام جدید نداریم، بیان داشت: وزارت راه و شهرسازی پیگیر تامین اعتبار جهت پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۱ می‌باشد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان به سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در مناطق شهری کشور اشاره کرد و ادامه داد: ۷۰۰ میلیون ریال برای تهران، ۴۰۰ میلیون ریال برای سایر کلانشهرها (مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه) و ۲۵۰ میلیون ریال نیز برای سایر شهرها می‌باشد. سقف تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای آسیب‌دیده کرونا می‌باشد.

کردلو متذکر شد: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متأهل یا سرپرست خانوار و دارای فرم «ج» سبز بوده و همچنین دارای اجاره‌نامه رسمی و ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری بوده و تاریخ انعقاد اجاره‌نامه واحد مسکونی بعد از مورخ ۱۳۹۹.۷.۱ باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا