دسته‌بندی نشده

پرداخت کمک هزینه به اردونشینان بازی های آسیایی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی خلیلی اظهار کرد: ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی استان زنجان که در اردوی تیم ملی اعزامی به بازی های آسیایی هانگژو حضور دارند از بهمن ماه 1400 ماهانه 10 میلیون ریال کمک هزینه دریافت خواهند کرد.

وی از پرداخت کمک هزینه به اردونشینان بازی های آسیایی خبر داد و افزود: ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی استان زنجان که در اردوی تیم ملی اعزامی به بازی های آسیایی هانگژو حضور دارند از بهمن ماه 1400 ماهانه 10 میلیون ریال کمک هزینه دریافت خواهند کرد.

خلیلی با بیان اینکه پیش بینی ها حاکی از آن است که تا 56 ورزشکار از استان زنجان به اردوهای تیم ملی دعوت شوند تصریح کرد: ورزشکارانی که پس از این به اردو دعوت شوند نیز همین کمک هزینه را از بهمن ماه دریافت می کنند و به صورت معوقه به حساب آنان واریز خواهد شد.

مدیر کل ورزش و جوانان با اشاره به اینکه پرداخت این کمک هزینه هر چند اندک اما برای ایجاد انگیزه در ورزشکاران خواهد بود تا با تلاشی مضاعف شاهد افتخارآفرینی برای کشور و استان زنجان باشیم.

وی با بیان اینکه استان زنجان در رشته های اسکیت، بوکس، تکواندو، تیراندازی با کمان، سپک تاکرا، دو و میدانی، دوچرخه سواری، شطرنج، شمشیربازی، قایقرانی، کاراته، سنگ نوردی، ووشو، وزنه برداری و رشته های دو و میدانی، بسکتبال با ویلچر و بوچیا از رشته های جانبازان و معلولین ورزشکار اردو نشین اعزامی به این باز ی ها خواهد داشت تصریح کرد: پیش بینی می شود برخی ورزشکاران در روز ها و ماه های آتی به اردوها دعوت شوند.

گفتنی است بازی‌های آسیایی یک رویداد چند ورزشی قاره‌ای است که هر ۴ سال یکبار بین ورزشکاران کشورهای مختلف سراسر قاره آسیا توسط شورای المپیک آسیا برگزار می‌شود.

این بازی‌ها توسط کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) به رسمیت شناخته می‌شود و به عنوان دومین رویداد بزرگ چند ورزشی پس از بازی‌های المپیک توصیف می‌شود.

نخستین دوره این بازی‌ها در سال ۱۹۵۱ میلادی برگزار شد و بازی های آسیایی ۲۰۲۲ که نوزدهمین دوره این رقابت هاست به میزبانی چین و در ۴۰ رشته ورزشی شامل ۶۱ نوع ورزش و ۴۸۲ ماده در روزهای ۱۰ تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲ معادل ۱۹ شهریورماه تا ۳ مهرماه سال ۱۴۰۱ خورشیدی برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟