دسته‌بندی نشده

پروژه‌های نیمه تمام راهسازی زنجان در انتظار تخصیص اعتبار

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اصغر اسماعیلی با اشاره به اینکه راه سازی صنعت بسیار گرانی است، اظهار داشت: ساخت و احداث هر کیلومتر راه اصلی و یا احداث باند دوم بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد و قابل ذکر است «۳۶ کیلومتر» از محور زنجان به بیجار که در سفر آبان ماه رئیس جمهور و هیئت دولت به استان به بهره برداری رسید بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان با قیمت روز هزینه شد.

وی تصریح کرد: لزوم بهبود محورهای ارتباطی، ارتقای راه‌ها به چهار بانده و بهسازی محورها در راستای ارتقای ایمنی شهروندان بوده و ارزش سرمایه گذاری را دارد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه راه‌، برای اداره کل راه و شهرسازی استان در اولویت است، گفت: از ظرفیت نمایندگان مجلس استفاده خواهد شد تا بتوانیم پروژه‌ها را با سرعت بیشتر و جاده‌های با کیفیت و خوبی اجرا کنیم و مردم با آرامش در جاده‌ها تردد کنند.

تامین و تخصیص اعتبارات از مشکلات اجرای پروژه‌های حوزه راه در زنجان است

اسماعیلی با بیان اینکه در اجرای پروژه‌های حوزه راه سازی در بخش فنی کار، ظرفیت مشاورین و پیمانکاران مشکلی نداریم، بیان داشت: نظارت پروژه‌ها هم با قوت بیشتری انجام می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی تامین و تخصیص اعتبارات را از مشکلات اجرای پروژه‌های حوزه راه در استان اعلام کرد و ادامه داد: تامین اعتبارات و تخصیص به موقع اعتبارات در اجرای پروژه‌ها بسیار مهم است و نزدیک ۱۰۰ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاری داریم که تخصیص اندک اعتبارات، ما را در رسیدن به اهداف با مشکل مواجه می‌کند.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان ابراز داشت: با توجه به سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به استان زنجان در آبان ماه سالجاری، امیدواریم درصد تخصیص اعتبارات به استان در حوزه راه افزایش یابد تا بتوانیم مطالبات را پرداخت کنیم و پیمانکاران هم با قوت دل بیشتری پروژه‌ها را اجرا کنند و شایان ذکر است پیمانکاران با تمام توان پروژه‌ها را اجرا می‌کنند.

ظرفیت آزاد راهی در زنجان تکمیل است

اسماعیلی با بیان اینکه این استان «۲۰۰ کیلومتر» آزاد راه دارد، افزود: از این میزان «۱۰۵ کیلومتر» آزاد راه زنجان به سمت تهران بوده و «۹۵ کیلومتر» هم به سمت تبریز است و ظرفیت آزاد راهی ما در استان تکمیل است.

وی از وجود ۱۳۸ کیلومتر بزرگراه در این استان خبر داد و ابراز کرد: ۷۵۰ کیلومتر راه فرعی، ۳۵۰ کیلومتر راه اصلی و ۴ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی داریم که مجموع راههای استان بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان متذکر شد: محور زنجان به بیجار، محور زنجان به تاکستان و محور زنجان به سمت قیدار و کبودرآهنگ به عنوان یک نمونه مهم در بخش بزرگراهی است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در بخش بزرگراهی از نُرم کشوری پایین هستیم، گفت: طی دو یا سه سال آینده شرایط خوبی در بخش تکمیل پروژه‌های حوزه راه خواهیم داشت و در این راستا نرم بزرگراهی در استان از نرم کشوری بالاتر خواهد رفت و وضعیت بهتری را خواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟