دسته‌بندی نشده

4 هزار حلقه چاه آب غیرمجاز در زنجان مسدود شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اسماعیل افشاری با اشاره به اقداماتی که جهت مقابله با حفر غیرقانونی چاه در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: در صورت رویت و گزارش اکیپ گشت و بازرسی و با گزارش مردمی و سامانه‌ها با اخذ دستور از مقامات قضایی نسبت به پر نمودن چاه‌های غیرمجاز اقدام می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت تحول در قوانین توزیع و مصرف آب کشاورزی اظهار کرد: قوانین و مقررات موجود در صورت همکاری همه دستگاه‌های عضو شورای حفاظت منابع آب استان می‌تواند مثمر ثمر و بازدارنده باشد.

این مقام مسئول با ارائه پیشنهاد برای توزیع و مصرف اصولی آب در بخش کشاورزی، افزود: در بخش توزیع آب باید با تامین زیرساخت‌ها از جمله اصلاح روش‌های آبیاری و حذف آبیاری های سنتی، نسبت به اجرای آبیاری‌های نوین اقدام گردد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان اضافه کرد: در راستای جلوگیری از هدر رفت آب در کانال‌های انتقال آب نیز باید با مشارکت تمامی ذینفعان، نسبت به حذف کانال‌های خاکی جهت جلوگیری از هدر رفت آب و بتنی کردن انهار سنتی اقدام شود و در مصرف آب ضمن کنترل و کاشت محصولات کم آب طلب، نسبت به اصلاح کشت و کنترل مصرف آب در فصول پر بارش اقدام نموده و برای بازار مصرف محصولات پیشنهادی کم آب طلب و یا خرید تضمینی محصولات، برنامه‌ریزی مناسب بعمل آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا