دسته‌بندی نشده

4 هزار و 500 دانش آموزان زنجانی تحت پوشش طرح دادرس هلال احمر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: اجرای طرح ملی دادرس “دانش‌آموزان آماده در روز‌های سخت” همزمان با دهه فجر در 150 مدرسه استان زنجان آغاز شده است.

وی افزود: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر این طرح را با هدف خود امدادی، دگر امدادی، ترویج فرهنگ نوعد‌وستی، کمک به دیگران و نهادینه ‌سازی این فرهنگ در بین جوانان و به خصوص دانش‌آموزان با همکاری وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌کند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این طرح زیر نظر معاونت جوانان هلال احمر استان با همكاری اداره كل آموزش و پرورش در مدارس مقطع اول و دوم متوسطه در حال برگزار است به طوریکه در هر مدرسه 2 تیم 14 نفره از دانش آموزان با 2 نیروی ذخیره تشکیل می شود.

موسوی یادآوری کرد: این تیم های دانش آموزی توسط مربیان مهارت های مربوط به كمک های اولیه از قبیل پناه گیری، تخلیه اضطراری، ارزیابی و كنترل علائم حیاتی، پانسمان، پانداژ، آتل بندی، تریاژ مقدماتی حمل مصدوم ، اطفای حریق و چادر زنی را فرا می گیرند.

وی افزود: این آموزش ها از 12 بهمن ماه آغاز و تا 20 اسفند امسال ادامه دارد که پس از فروکش کردن بیماری کرونا المپیادهای درون مدرسه ای در سطح شهرستانی، استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با توجه به اهداف تعیین شده خود و در راستای فعالیت های بشر دوستانه، آموزشی و امدادی و فرهنگی به عنوان درگاه ورودی جوانان و نوجوانان گام بر می دارد.

موسوی خاطرنشان کرد: براین اساس این سازمان توانمندی های امدادی، شاخص های سلامت جسمی و معنوی و اجتماعی اعضای خود را برای تربیت جوانان توانمند با روحیه بشر دوستانه و نوعدوستی بكار می گیرد.

وی ادامه داد: این سازمان یكی از قدیمی ترین و قدرتمندترین تشكل هایی است كه فعالیت های خود را برا اساس اصول هفت گانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر از جمله انسانیت، خدمات داوطلبانه و جهان شمولی تعریف کرده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طرح ملی دادرس یكی از برنامه های مهم سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به شمار می رود که در تلاش برای ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان، افزایش آگاهی و مهارت های لازم برای آنها هنگام رویارویی با سوانح و بالایاست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟