دسته‌بندی نشده

51 فقره ملك از اموال مازاد دولت در زنجان شناسایی شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل عباسچیان ، با اشاره به مولدسازی اموال مازاد دولتی، اظهار کرد: در راستای مولدسازی دارایی‌های دولت در استان زنجان تعداد 51 فقره ملک به ارزش تقریبی 265 میلیارد تومان شناسایی شده که برای هر 51 مورد مصوبه فروش اخذ شده است.

وی افزود: از این تعداد 13 مورد فروش به ارزش تقریبی 149 میلیارد تومان،از ابتدای شروع مولدسازی انجام و 37 مورد به ارزش تقریبی 107 میلیارد تومان برای فروش به سازمان خصوصی‌سازی ارسال شده است. همچنین 3 مورد نیز در حال بررسی و تعیین تکلیف نهایی است.

این مسئول ادامه داد: بر اساس جزء (۱) بند (د) تبصره (۱۲)، واگذاری اموال غیرمنقول قابل مولدسازی در قالب اجاره بلندمدت امکان‌پذیر است و بر اساس جزء (۲) بند (د) تبصره (۱۲)، فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد دولت بدون رعایت تشریفات ماده (۱۱۵) قانون محاسبات عمومی کشور توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی باید انجام شود.

عباسچیان بر اساس ماده ۳۲ وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی، مکلف‌اند نسبت به مستندسازی اموال غیرمنقول در اختیار خود برای صدور اسناد مالکیت تک‌برگی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی وزارتخانه یا مؤسسه مربوط برابر مقررات اقدام و اصل اسناد مالکیت را به خزانه اسناد اموال غیرمنقول دولت (وزارت امور اقتصادی و دارایی) تحویل دهند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان خاطرنشان کرد:همچنین باید نسبت به ثبت همه اموال غیرمنقول اعم از اراضی، املاک، ساختمان‌ها و فضاهای اداری در اختیار یا تصرفی دارای سند مالکیت یا فاقد سند مالکیت، اجاری یا وقفی یا ملکی در سامانه جامع اطلاعات اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی (سادا) مطابق قوانین مربوط اقدام کنند. ثبت نشدن اطلاعات در سامانه مذکور به منزله مازاد نیاز بودن اموال تلقی شده و وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز به شناسایی و فروش این اموال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا