دسته‌بندی نشده

ارزش صادرات استان زنجان ۱۰۸ درصد رشد کرد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،

میرهاشم سیداحمدی  با اشاره به عملکرد گمرک استان در سالجاری، اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه، کالاهایی به ارزش ۴۸۹ میلیون و ۴۰ هزار و ۱۹۷ دلار از محل گمرک استان زنجان صادر شد که این شاخص در مدت مشابه پارسال ۲۳۵ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۶۳۰ دلار بوده که شاهد رشد ۱۰۸ درصدی هستیم.

وی از افزایش ۹۱ درصدی صادرات به لحاظ وزنی خبر داد و افزود: امسال بیش از ۲۷۰ میلیون کیلوگرم صادرات انجام شده و واردات نیز با ۳۶ درصد رشد به بیش از ۵۳۵ میلیون کیلوگرم رسیده است.

این مسئول ادامه داد: طی ۱۱ ماهه امسال، کل واردات به گمرک استان که شامل واردات قطعی و ورود موقت است، با ۳۳ درصد افزایش از بیش از ۳۳۶ میلیون دلار به ۴۴۸ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۷۸۸ دلار رسیده است. درآمد گمرک زنجان نیز از ۴۱ درصد افزایش به بیش از ۲۶۸۵ میلیارد و ۱۰ میلیون ریال رسیده است.

مدیرکل گمرک استان زنجان با بیان اینکه ارزش هر تن کالای صادراتی استان ۱۸۱۰ دلار است، تصریح کرد: شمش روی، پروفیل و ترانسفورماتور و متعلقات به ترتیب با ۷۴، ۱۱ و ۶ درصد بیشترین سهم ارزشی را در بین ۱۰ قلم کالای عمده صادراتی دارند و پس از آن شمش سرب، کاغذ فلوتینک و تست لاینر، خشکبار، مفتول مسی – ظروف مسی، پلیمر پروپیلن، لبنیات، اکسید روی و … دیگر کالاهای عمده صادراتی از گمرک استان است.

سیداحمدی خاطرنشان کرد: ترکیه، چین، عراق، امارات متحده عربی، روسیه، پاکستان، هند، عمان، ازبکستان و گرجستان ۱۰ کشوری هستند که عمده کالاهای استان به آن صادر می‌شود که در این بین ترکیه با ۵۰ درصد سهم به ارزش ۲۴۴ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۱۸۵ دلار صدرنشین این جدول است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا