دسته‌بندی نشده

زنجان رتبه دوم کشوری در نرخ بیکاری

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل قاسملو اظهار داشت: به تازگی بحث نظارت و پایش سیستم غذایی و حوزه کالاهای اساسی برعهده وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته و با توجه به گستردگی این بخش و فعالیت کسب و کاری که وجود دارد، وظیفه روسای جهاد کشاورزی بیش از گذشته سنگین تر شده است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان یک میلیون  و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۲۰ تا ۸۲۵ هزار نفر آن نیروی در سن کار محسوب می شوند، تصریح کرد: در صورت محاسبه نرخ مشارکت ۴۳.۱ درصد حدود ۳۵۵ هزار نفر نیروی فعال استان را شامل می شود.

این مسوول با اشاره به اینکه در صورت تقسیم نیروی فعال بر نیروی شاغل و  بیکار، ۳۳۵ شاغل و سهم بخش کشاورزی در پاییز امسال ۲۵.۳ درصد است، ادامه داد: شاغلان این استان چیزی در حدود ۸۵ هزار  است که امسال بر مبنای وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی کشور پنج هزار و ۸۰۰ نفر شاغل در نظر گرفته که این رقم طی سال آینده در قالب رشد اقتصادی ۸ درصدی کشور و ۸.۷ درصدی استان این تعداد ۱۴ هزار و ۱۷۰ نفر خواهد رسید.

معاون استاندار زنجان با بیان اینکه نرخ بیکاری استان در پاییز امسال ۵.۸ درصد و نرخ مشارکت اقتصادی استان ۴۳.۱ درصد اعلام شده است، گفت: حدود ۲۱ هزار و ۲۵۰ نفر در زنجان در دوران شیوع ویروس کرونا بیکار شدند و اگر این تعداد را به جمعیت بیکاران استان بیافزاییم، در مجموع تعداد افراد جویای شغل در استان زنجان به حدود 40 هزار نفر می رسد.

وی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی استان برای سال آینده ۸.۷ درصد اعلام شده و این میزان در بخش کشاورزی ۱۰.۹ درصد است، افزود: اگر سهم بخش کشاورزی از سهم استان را در نظر بگیرم حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان ارزش تولید امسال بخش می  شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا