دسته‌بندی نشده

همراهی دستگاه‌های اجرایی برای کیفی بخشی به فضای بصری شهر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروز فر ظهر در شورای اداری استان با اشاره به اینکه بعد از دو سال گشایشی در امور مربوط به شیوع ویروس کرونا روی خواهد داد که جای خرسندی دارد، چرا که عید شادتری را خواهیم داشت، اظهار داشت: شهرداری مقدماتی را برای ورود به سال جدید فراهم کرده است، ولی برای کیفی بخشی به فضای بصری شهر نیازمند همراهی دستگاه‌های اجرایی هستیم.

شهردار زنجان با اشاره به بررسی انجام شده در فضای بصری شهر افزود: بر اساس این بررسی دستگاه‌های اداری با اصلاح در اطراف اماکن متعلق به خود کمک حال شهرداری در مناسب‌سازی فضای شهری باشند و با این اقدام در واقع از سطح شهر زشتی‌زدایی کنند.

وی در ادامه نمونه‌هایی از فضاهای بصری نامناسب ایجاد شده توسط دستگاه‌های اداری را به صورت تصویری ارائه کرد و گفت: رفع این آلودگی‌ها، تجدید رنگ در دیوارها و نرده‌ها، تعویض پرچم‌ها و در نهایت برپایی سفره هفت سین در ورودی دستگاه‌ها کمک قابل توجهی به تغییر چهره شهر خواهد کرد.

فیروز فر تاکید کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی اقدام به تغییرات مورد نظر در ساختمان‌ها و امکانات خود به لحاظ زیباسازی بصری کنند، ۳۰ درصد از فضای شهری اصلاح خواهد شد که برای آن‌ها یک روز زمان خواهد برد ولی اگر شهرداری بخواهد این کار را بکند بسیار زمان‌بر خواهد بود.

شهردار زنجان با بیان اینکه زمان تعیین شده برای اصلاح در فضای بصری مورد نظر را ۲۶ اسفند عنوان کرد و ادامه داد: با رفع عارضه‌ها موجود در سطح شهر تا این تاریخ شهر با سیمای بهتری برای ۲۷ اسفند که روز تولد امام زمان است آماده خواهد شد.

وی بر لزوم نصب پرچم در اماکن مختلف از جمله محل استقرار دستگاه‌های اداری تاکید کرد و افزود: در این مورد ضمن توجه به نصب پرچم، باید نگهداری و نظافت هم مد نظر قرار گیرد.

فیروز فر با بیان اینکه در تصاویر ارائه شده در جلسه، مشکلات مربوط به اماکن نظامی سپاه، ارتش و نیروی انتظامی ارائه نشد، ادامه داد: فرماندهان نیروهای نظامی باید به این موارد از جمله کلانتری‌ها و همچنین پادگان در بزرگراه 22 بهمن توجه ویژه داشته  باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا