اقتصادی

اتصال نیروگاه دو مگاواتی روی پرور زنجان به شبکه توزیع برق سراسری

​با هدف به تامین برق پایدار در پیک بار سال 1402، نیروگاه مقیاس کوچک 2 مگاواتی روی پرور وارد مدار شد.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،همزمان با عید سعید فطر نیروگاه‌ گازی 2 مگاواتی روی پرور وارد مدار شده و به شبکه سراسری توزیع برق متصل شد.

پیام جوادی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اعلام این خبر گفت: با هدف کمک به تامین برق پایدار در پیک بار سال 1402 این نیروگاه با ظرفیت 2 مگاوات تولید انرژی برق و صرف مبلغ بالغ بر 400 میلیارد ریال اعتبار، توسط بخش خصوصی احداث و وارد مدار تولید برق  شده و به شبکه توزیع برق سراسری متصل شد.

وی افزود: این پنجمین نیروگاه گازی مقیاس کوچک استان زنجان بوده که عملیات اجرایی اتصال به شبکه سراسری از آبانماه سال گذشته آغاز و پایان فروردین ماه ساجاری به پایان رسید.

وی تصریح کرد: از مجموع  22 هزار 690  کیلووات نیروگاه های مقیاس کوچک در حوزه شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان تعداد 5 نیروگاه گازی به ظرفیت 11600 کیلووات ،91 نیروگاه خورشیدی به ظرفیت  11 هزار و 235 کیلووات و 1 نیروگاه بادی به ظرفیت 125 کیلووات هم اکنون در استان فعال می باشد.

گفتنی است این نیروگاه گازی مقیاس کوچک با قرارداد خرید تضمینی 5 ساله احداث شده که از مزایای این طرح دولت می توان به سرمایه گذاری مطمئن در حوزه انرژی و خرید تضمینی توسط دولت برای حداقل مدت 5 سال، آلایندگی کم و امکان نصب در فضای شهری، جلوگیری از خاموشی برق، افزایش بازده تولید برق و کاهش اتلاف انرژی در صورت قرارگیری مولد در مجاورت مصرف کننده اشاره نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟