اجتماعی

رویداد جایزه ملی جوانی جمعیت در زنجان برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری زنجان از برگزاری رویداد جایزه ملی جوانی جمعیت در زنجان خبرداد و گفت: شرکت کنندگان در این رویداد می‌توانند آثار خود را ارائه دهند.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین ،مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری زنجان در رابطه با نخستین رویداد جایزه ملی جمعیت اظهار داشت: رویداد جایزه ملی جمعیت در راستای تحکیم بنیان خانواده و حمایت از جوانی جمعیت است.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری زنجان به ابلاغ سیاست‌های کلی جوانی جمعیت در سال ۱۳۹۳ اشاره کرد و تصریح داشت: هر چند سیاست‌های این موضوع در طول سال‌های اخیر به نوعی مغفول مانده بود و متاسفانه ما را به چاله جمعیتی نزدیک کرد اما قانون ۷۳ ماده‌ای جوانی جمعیت در سال ۱۴۰۰ به عنوان قانون مصوب مجلس ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه بعد از مصوبه این قانون در سال ۱۴۰۰، دفاتر بانوان خانواده استانداری‌ها، در استان‌ها موظف شدند که این موضوع را اجرا و ناظر بر اجرای این قانون توسط دیگر دستگاه‌های مرتبط باشند، تصریح کرد: ماده ۱۹ این قانون به بحث جایزه ملی جمعیت اشاره دارد که بعد از گذشت ۱۵ ماه از ابلاغ این قانون، ما نخستین رویداد را در اردیبهشت ماه برگزار خواهیم کرد.

موسوی با یادآوری اینکه از بازه زمانی ۲۴ تا ۳۰ اردیبهشت ماه این رویداد در سراسر کشور برگزار خواهد شد منتهی مقدمات این رویداد در استان‌ها از قبل شروع شده است، بیان داشت: امیدواریم مرحله استانی این جشنواره را قبل از ۲۰ اردیبهشت ماه به پایان برسانیم تا منتخبین استانی را برای حضور در رویداد ملی کشوری معرفی کنیم.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری زنجان با بیان اینکه این جشنواره در استان زنجان با مشارکت هفت کمیته در حال پیگیری است، افزود: شرکت کنندگان در این رویداد می‌توانند آثار خود را در قالب‌های مختلف تا ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ ارائه دهند.

وی در پایان به اهداف این رویداد اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری رویداد جایزه ملی جوانی جمعیت با شعار «سهم من ازجوانی ایران» با هدف حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟