فرهنگ و هنر

طرح کانون مدرسه در سال تحصیلی آینده به صورت یک طرح ملی برگزار می‌شود

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: طبق برنامه ریزی ها، در سال جاری "کانون مدرسه" به عنوان یک طرح ملی در سراسر کشور مورد توجه قرار می گیرد و از سرفصل‌های همکاری با وزارت آموزش و پرورش است.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،فرهاد فلاح در آیین تودیع و معارفه مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با بیان اینکه در جامعه کنونی برای پاسخگویی به پرسش‌های والدین آمادگی کافی نداریم، اظهار داشت: یکی از معضل‌های جدی ما واماندگی تربیتی خانواده‌ها است که برای پاسخگوی به پرسش‌های آنان آماده نیستیم و در این ارتباط خانواده به عنوان عنصر مهم و محوری در فعالیت‌های کاری کانون قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: از جمله ارکان مهم، زیست‌بوم حوزه کودک و نوجوان مدرسه است، طرحی با عنوان “کانون مدرسه” پیش این در دهه‌های قبل برگزار شد که موفقیت آمیز بود که در سال تحصیلی گذشته در تعدادی از مدارس و کانون‌های زیادی اجرا شد که نتایج خوبی داشت.

فلاح یکی دیگر از ضلع‌های دیگر زیست بوم فرهنگی حوزه کودک و نوجوان را توجه جدی به حوزه رسانه و مجازی عنوان کرد و گفت: در زمان حاضر کودکان و نوجوانان در حیات خلوت فضای دیجیتال بدون نقش آفرینی مدرسه، رسانه والدین تربیت می شوند که کانون پرورش فکری در این حوزه عقب افتادگی دارد.

وی، استفاده جدی از ظرفیت‌های مردمی و خیرین را در پیشبرد برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مهم عنوان کرد و گفت: حجم مراجعات به کانون امکان پاسخگویی را با مشکل مواجه کرده و بر این اساس بهره گیری از ظرفیت های مردمی مورد توجه قرار گرفته است.

این مسئول از مدیر کل جدید کانون این استان خواست، به تقویت جایگاه کانون در بین نهادهای دولتی توجه کند و همچنین میزان همکاری های بین بخشی را را مد نظر قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد: مخاطبان هدف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان متفاوت بوده و بر این مبنا این سرمایه باید حفظ شود، چرا که بی توجهی و تغییر مامن آن دیگر هیچ سبدی برای ساماندهی آنان وجود ندارد و باید مراقب بود چون دسته طلایی محسوب می شوند.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: یکی از مهم‌ترین ظرفیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داشتن مربیان متعهد، دلسوز، علاقمند و متعصب است در این میان نیروهای انسانی کانون به لحاظ معیشتی در پایین سطح دریافتی دارند و باید مورد تکریم واقع شوند.

وی با تاکید بر اینکه در زمان حاضر خانواده به شدت در معرض آسیب قرار دارد، گفت: نقطه تاکید کانون در سال جاری توجه به حلقه دختران نوجوان است و باید تلاش کرد به سمت کنشگری اجتماعی برویم و برنامه‌ریزی داشت.

این مسئول با بیان اینکه کانون، به دنبال قطب سازی استانی ها است، خاطر نشان کرد: استان زنجان نیز ظرفیت خاصی دارد و می تواند در بخش خاص نقش آفرینی کند و حتی در سطح ملی و بین المللی مورد توجه باشد.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور خاطر نشان کرد: کاهش جمعیت، خانواده پرهیز از فرزند آوری و در واقع داشتن فرزند به عنوان تهدید کننده منافع فردی انسان است که به‌ صورت جدی در حوزه خانواده ترویج دادند و در زمان حاضر این مهم در غرب نهادینه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟