اجتماعی

فعالیت 700 پایگاه حضوری جمع آوری زکات فطریه در شهرستان زنجان

فرماندار زنجان گفت: قریب به 700 پایگاه حضوری اعم از مساجد و حسینیه های شهری و روستایی، پایگاههای معابر امداد شامل سیار، ثابت و مصلا، پایگاههای مراکز نیکوکاری و ... در راستای جمع آوری زکات فطریه در سطح شهرستان زنجان دایر و به فعالیت مشغول خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین ،پرویز خالقی فرماندار زنجان با اشاره به اثرات پیشبرنده فرائض دینی در راستای محرومیت زدایی و ایجاد توان در اقشار کم درآمد برای بهره مندی از رفاه فردی و اجتماعی، به آمار پایگاههای حضوری جمع آوری زکات فطریه در شهرستان زنجان اشاره داشته و در این باره اعلام نمود: براساس برنامه ریزی های انجام یافته، قریب به 700 پایگاه حضوری اعم از مساجد و حسینیه های شهری و روستایی، پایگاههای معابر امداد شامل سیار، ثابت و مصلا، پایگاههای مراکز نیکوکاری و … در راستای جمع آوری زکات فطریه در سطح شهرستان زنجان دایر و به فعالیت مشغول خواهند شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان زنجان افزود: 210 مسجد و حسینیه، 196 پایگاه معابر امداد شامل ثابت، سیار و مصلا، 160 مرکز نیکوکاری، 99 موسسه خیریه و 8 پایگاه بهزیستی به صورت حضوری به جمع آوری زکات فطریه در شهرستان زنجان ایفای نقش خواهند کرد و 35 ماخذ الکترونیکی و غیر حضوری نیز شامل دستگاههای کارتخوان این مسئولیت را بر عهده خواهند داشت.

خالقی به لزوم آگاهسازی و اطلاع رسانی مناسب برای عامه مردم نسبت به ثمرات واجباتی چون زکات فطریه اشاره نموده و با تاکید بر بهره گیری مضاعف از ظرفیت رسانه ملی در این زمینه، ادامه داد: بایستی روش های جذب حداکثری زکات از افراد متمول و واجد شرائط جامعه و نیز توزیع مناسب و بموقع عواید به جامعه هدف، از سوی متولیان مربوطه امر بطور ویژه مدنظر قرار گرفته تا به بهترین نحو ممکن انجام پذیرد.

فرماندار زنجان ضمن تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم در راستای توانمندسازی دائمی جمعیت تحت پوشش کمیته امداد و کاهش روز به روز جامعه هدف این نهاد، از متولیان کمیته امداد شهرستان خواست تا علاوه بر جذب حداکثری زکات فطریه در سالجاری از ظرفیت خیّرین زنجانی برای برون رفت دائمی مسائل اقشار بی بضاعت ومحروم بهره کافی ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟