اجتماعی

قانون معافیت سربازی خانواده های دارای معلول اجرا می شود

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از اجرای ماده ۲۶ قانون حمایت از معلولین خبر داد و گفت: یکی از فرزندان اولیایی که خود ناتوان و دارای معلولیت هستند و یا حداقل دو نفر از فرزندان آنها ناتوان ومعلول باشند از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می شوند.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،سـلمان حسـینی اظهار داشت : همچنین همسـرانی که زن ناتوان و معلول خود را سرپرستی می کنند مادامی که سرپرستی همسر ناتوان و معلول را برعهده داشته باشند از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می شود.

وی خاطرنشان کرد : ارائه درخواست اولیه تشـکیل پرونده معافیت سربازی، استعلام از حوزه نظام وظیفه و ثبت احوال، ارسال نتایج استعلام پزشـکی و بررسـی پرونـده مددجو در کمیسـیون پزشـکی بهزیستی از مراحل بر خورداری از امتیاز معافیت از خدمت وظیفه عمومی برای مشمولان دارای فرد معلول در خانواده است.

مدیرکل بهزیستی از معافیت سربازی 65  نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی در حوزه توانبخشی از خدمت سربازی درسال گذشته خبر داد و تصریح کرد: در راستای حمایت از بانوان سرپرست خانوار نیز که از همسر خود جدا شده اند یا همسرشان فوت کرده امکان اعطای معـافیت به یکی از فرزنـدان ذکور خـانواده که از مـادر، حمایت مادی و معنوی انجام میدهـد وجود دارد، مشـروط بر اینکه برای متقاضیان طلاق حداقل یک سال از تاریخ طلاق ویک سال از تاریخ تشکیل پرونده سپری شده باشد.

حسینی اضافه کرد: خانواده هایی که شـرایط اشاره شـده را داشـته باشـند قبل از مراجعه به سازمان نظام وظیفه باید به ادارات بهزیستی در سراسر استان مراجعه ونسبت به ارائه درخواست وتشکیل پرونده معافیت سربازی ونهایتًا طرح در کمیسیون مربوطه اقدام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟