اجتماعی

متولدین 1401 از امروز سهامدار می‌شوند/ تخصیص سهام بدون نیاز به مراجعه حضوری

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: والدینی که فرزندانشان متولد 1401 هستند از امروز به مرور می‌توانند برای دریافت سهام نوزادان خود بدون مراجعه حضوری و ازطریق درگاه ملی دولت هوشمند اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین ،محمد نادری اظهار داشت: هر کدام از والدین متولدین سال 1401 می‌توانند به درگاه ملی دولت هوشمند به نشانی my.gov.ir مراجعه کنند و از طریق شماره گوشی همراه خود کد یکتایی را دریافت و بعد وارد حوزه خدمات و مشاوره های فرزند آوری می شوند، اسامی تمام متولدین سال 1401 وجود دارد و از آن طریق اقدام می‌کنند.

وی تصریح کرد: ماده 11 قانون جوانی جمعيت، وزارت اقتصاد را مکلف کرده بود برای نوزادان تازه متولد شده سهامی را اختصاص دهد که این عدد برای متولدین سال 1401 یک و نیم میلیون تومان سهام به ازای هر فرد است و منابع این مصوبه نیز فراهم شده است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان عنوان کرد:این سهام تا 23 سالگی به نام خود نوزادان باقی می‌ماند و با تجمیع سود آن در واقع سرمایه ارزشمندی برای تشکیل زندگی یا اشتغال افراد ایجاد می‌کند که در 24 سالگی می توانند از آن استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟