آخرین اخباراجتماعی

نگاه دولتی را از خانه‌های محیط‌زیست برداریم

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان زنجان با بیان اینکه نگاه دولتی را باید از خانه‌های محیط‌زیست برداریم، گفت: فعالان باید در خانه‌های محیط‌زیست فعالیت‌های خود را طراحی و اجرا کنند.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،محمدرضا یافتیان در نخستین جلسه هم‌اندیشی مسئولان خانه‌های خانه‌های محیط‌زیست استان زنجان که در شرکت پدیده شیمی قرن زنجان برگزار شد با اشاره به اینکه غفلت از COD فاضلاب، می‌تواند به یک فاجعه محیط‌زیستی تبدیل شود ، اظهار داشت: صنایع استان زنجان باید به جایی برسند که از لحاظ زیست‌محیطی هیچ مشکلی نداشته باشند .

وی با بیان اینکه تفکر محیط‌زیستی باید در بین افراد به خصوص در مجموعه‌های صنعتی رسوخ کرده و جاری شود؛ البته نباید به عنوان فخرفروشی یا گردن‌آویزی برای زیبایی باشد، خاطرنشان کرد: آب، هوا و خاک در موضوع محیط‌زیست انسانی حائز اهمیت بوده و غفلت از آن‌ها باعث رخ دادن فاجعه می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد:نگاه دولتی را باید از خانه‌های محیط‌زیست برداریم و فعالان باید در خانه‌های محیط‌زیست فعالیت‌های خود را طراحی و اجرا کنند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان زنجان به روز جهانی و هفته زمین پاک، تصریح کرد: هدف از فعالیت خانه‌های محیط‌زیست، مشارکت هر چه بیشتر مردم در مسائل محیط‌زیستی است که در هر مجموعه به فراخور فعالیتی که دارند باید خودشان بنیان‌گذار حرکت‌های محیط‌زیستی باشند به‌طوری که دانش محیط‌زیستی جامعه بالا رود.

وی از افتتاح چهل‌ودومین‌ خانه محیط‌زیست در مجموعه صنعتی پدیده شیمی قرن زنجان خبر داد و گفت: تعداد خانه‌های محیط‌زیست در واحدهای صنعتی استان زنجان به هیچ‌وجه قابل قبول نیست و آنان باید فعالیت‌هایی که برای محیط‌زیست جامعه نیاز داریم انجام دهند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان زنجان با اشاره به شعار امسال هفته زمین پاک، گفت: باید آموزش و تذکرات مداوم به مصرف کمتر آب، انرژی، سوخت‌های فسیلی و منابع تجدیدناپذیر تاکید می‌شود.

 وی با اشاره به لزوم مشارکت عموم افراد جامعه در امر حفاظت از محیط زیست، خاطر نشان کرد: انشاالله صنایع بزرگ استان همانند شرکت پدیده شیمی قرن اقدام به راه اندازی خانه محیط زیست نمایند و شاهد اقدامات محیط زیستی در صنایع باشیم.

یافتیان، افزود: 41 خانه محیط زیست در 29 دی ماه 1401 “روز ملی هوای پاک”، در استان زنجان در دهیاری ها، شهرداری ها، آموزش و پرورش و صنایع استان افتتاح و راه اندازی شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟