اجتماعی

هفته سلامت بر پایه 7 محور برنامه متنوع، خلاقانه و کاربردی تدوین شده است

فرماندار زنجان گفت: در راستای گرامیداشت هفته سلامت سالجاری در شهرستان زنجان، برنامه های متنوع و کاربردی در 7 محور تدوین شده است.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،پرویز خالقی فرماندار زنجان در جلسه هماهنگی برنامه های هفته سلامت شهرستان، ضمن اشاره به در پیش بودن این هفته که هر ساله از نهم الی پانزدهم اردیبهشت ماه به منصه ظهور می رسد،اظهار داشت: برنامه های مدون سالجاری در زنجان نیز حاکی از گرامیداشت هفته سلامت بر پایه 7 محور برنامه متنوع، خلاقانه و کاربردی بوده که ایام این هفته را به لحاظ سیاستهای بهداشتی و درمانی پربارتر خواهد نمود.

خالقی ضمن تاکید بر اینکه تمامی ادارات و دستگاهها بایستی در امر ارتقای سلامت جامعه دخیل بوده و این مهم به صورت فرابخشی دنبال گردد، گفت: برنامه های هفته سلامت نباید صرفاً به برهه ای از سال محدود گردد بلکه بایستی به صورت کاملا عملیاتی و کاربردی در تمام مقاطع سال صورت گیرد.

وی با بیان اینکه اگر امروزه در زمینه بهداشت افراد و راهکارهای پیشگیرانه اعم از غربالگری فشار خون، مرض قند و … سرمایه گذاری کنیم، خواهیم توانست جامعه را از بسیاری از هزینه های هنگفت مربوط به درمان بیماریهای صعب العلاج در امان نگه داریم.

فرماندار زنجان همچنین برگزاری دوره های آموزشی به جوامع هدف مختلف نظیر کارکنان ادارات، دانش آموزان و … در زمینه مباحث پزشکی، کمک های اولیه، ایمنی و … را از متولیان مربوطه امر خواستار شده و تاکید کرد تا ارگانهای مربوطه بخشی از برنامه های عملیاتی خود را لزوما بر این محور پایه ریزی نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟