اقتصادی

کارگران صنعت برق بازوی توانمند تولید و توسعه در کشور هستند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان نقش انرژی برق را به عنوان زیر ساخت بنیادین توسعه بسیار مهم دانست و گفت: صنعت برق کشور با همدلی و مسؤولیت‌پذیری برای پیشرفت در همه زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی پیش‌گام بوده و کارگران این صنعت بازوی توانمند تولید و توسعه در کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،پیام جوادی، در آستانه روز صنعت برق و روز جهانی کارگر با اشاره به نام‌گذاری سال 1402 با عنوان، مهار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: پیشرفت‌های اقتصادی و صنعتی لازمه مهار تورم و رشد تولید است و گسترش زیرساخت‌ها گام نخست برای این پیشرفت‌هاست.  انرژی و به خصوص برق پس از شرایط جغرافیایی و منابع طبیعی مهمترین شاخصه توسعه پایدار است و خدمتگزاران مردم در صنعت برق با تلاش شبانه روزی در این مسیر در تکاپو هستند.

جوادی با اعلام اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با بیش از نیم میلیون مشترک یکی از استان‌های پیشرو در این صنعت در سطح کشور است گفت: بیش از 70درصد از برق توزیع شده در استان زنجان در بخش‌های مولد کشاورزی و صنعتی مصرف می‌شود و این نشان‌دهنده اهمیت این انرژی در بخش‌های مادر و حیاتی استان زنجان است و همچنین حدود 15هزار کیلومتر شبکه برق به صورت مویرگی در تمامی مناطق استان گسترده شده‌ و انرژی بی‌وقفه و با کمترین خاموشی به خانه‌ها، زمین‌های زراعی و کشاورزی و صنایع بزرگ و کوچک در سطح این استان می‌رسانند و در این راه کارگران عزیز این صنعت به عنوان نمادهای ایثار و رشادت با وجود همه تنگناها و سختی‌ها از هیچ تلاش و کوششی برای آسایش مردم عزیز دریغ نمی‌کنند. در سردترین و گرم‌ترین روزهای سال  این تلاشگران در دورافتاده‌ترین مناطق و مسیرهای سخت و دشوار در تلاش هستند تا خانه‌های ما روشن بمانند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی نیروی برق استان زنجان افزود: در سال 1401 در حوزه‌های مختلف دستآوردهای بسیار ارزشمندی با تلاش همکاران این شرکت به دست آمد که برق‌رسانی به 2 روستای فاقد برق درگه‌دره با 15 خانوار و زنگی حاج اصغر با 12 خانوار از شاخص‌ترین اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان بود.

پیام جوادی، احداث 8 نیروگاه کوچک مقیاس خورشیدی با توان تولید 365 کیلووات برق را از دیگر دستآوردهای شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در 2سال اخیر عنوان و اضافه کرد: توسعه، اصلاح شبکه‌های توزیع برق و تامین برق مشترکان و همچنین هوشمند سازی شبکه‌های توزیع برق و لوازم اندازه‌گیری از دیگر اقدامات برجسته این مجموعه در سال پیش بود.

جوادی با اشاره به اقدامات فراگیر شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در طرح نهضت ملی مسکن گفت: از نخستین روز آغاز این طرح و با هدف تسریع در ساخت واحدها تامین برق بخش کارگاهی پروژه‌ها انجام و تحویل پیمانکاران داده شده و خوشبختانه زیرساخت‌های لازم برای شبکه‌های توزیع برق این پروژه‌ها نیز پیش‌بینی و اجرا شده است.

جوادی، کسب رتبه نخست وصول مطالبات رسوخ شده و کسب رتبه نخست عملکرد پاسخگویی بار مشترکان در پیک بار تابستان 1401 را از شاخص‌ترین افتخارات کسب شده توسط شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در سال پیش دانست و اضافه کرد: کسب عناوین برتر توسط همکاران مجموعه توزیع برق استان زنجان در پایش‌های مختلف در سطح کشور نشان دهنده توانمندی و تعهد این عزیزان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ماه‌های گرم سال و افزایش مصرف برق در سطح کشور گفت: برق لازمه زندگي و صنعت برق فراهم کننده اين نعمت ارزشمند است و زندگي امروز بدون برق حتي براي چند ساعت دشوار و سخت شده و باید شهروندان با تلاشگران صنعت برق استان برای حفظ و پایداری آن همراه و همگام باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟