اجتماعی

کسب رتبه برتر کشوری در صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی به همت بنیاد مسکن زنجان

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین ،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران در خصوص طرح سند دار کردن املاک روستایی و شهری در راستای توسعه عدالت اجتماعی اظهار داشت: صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی، باعث افزایش مشارکت و فعالیت در روستاها می‌شود که خود توسعه پایدار را به همراه خواهد داشت که بنیاد مسکن با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان به خوبی توانسته در این زمینه موفق عمل کند، به طوری که در حال حاظر استان در این زمینه 15 درصد بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

رضا خواجه ای با بیان اینکه، تاکنون تعداد 76053 فقره صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی در استان صادر شدده است، افزود:صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی در استان 82/1درصد بوده و این میانگین در سطح کشور66/3درصد است.

وی ادامه داد: همچنین تعداد 8721 فقره صدور سند برای واحدهای مسکونی شهری به میزان 34/4 درصد در استان صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با تاکید بر اینکه، طرح سنددار کردن املاک روستایی جهت نیل به اهداف کلان برنامه چون گسترش عدالت اجتماعی و محرومیت‌زدایی و توجه به اقشار محروم و کم‌درآمد موردتوجه قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: صدور سند اماکن روستایی اثرات مثبتی در ابعاد اجتماعی – اقتصادی، کالبدی و مدیریتی – نهادی توسعه روستاهای کشور داشته است.

خواجه ای تصریح کرد: درسال گذشته 4731 فقره سند برای واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای بالای 25000 نفر جمعیت استان صادر شد که نسبت به برنامه تعیین شده 190درصد رشد داشته ایم.

وی با اشاره به تعامل بین بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد و املاک برای صدور اسناد مالکیت گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در سطح کشور، رتبه برتر را در این زمینه کسب نموده و برای به دست آوردن این جایگاه برای استان مرهون همین تعاملات و نتیجه کارگروهی و همفکری و هم‌اندیشی است. امید است امسال نیز با تداوم این روند شاهد سنددار شدن طیف وسیعی از جامعه شهری و روستایی باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟