آخرین اخباراقتصادی

100 هزار میلیارد تومان برای تامین انشعاب در طرح‌های نهضت ملی مسکن اعتبار نیاز است

مشاور وزیر نیرو در امور مساکن ملی، گفت: برای تامین هزینه انشعاب آب، برق و فاضلاب طرح‌های نهضت ملی مسکن در کشور به 100 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین ،موسی زارع پور شامگاه چهارشنبه در اولین جلسه شورای مسکن در سالجاری که در محل استانداری زنجان برگزار شد، گفت: خدمت و راه انداختن کار مردم طبق احادیث و روایات منقول از ایمه اطهار، ثواب بسیار زیادی دارد و تامین مسکن و زیر ساختهای (آب،برق و گاز ) پروژه های نهضت ملی مسکن نیز که امری بسیار حیاتی و مقدسی است و زحمت زیادی هم دارد، می تواد باری از دوش مردم بردارد.

وی با بیان اینکه کار بسیار بزرگی در خصوص نهضت ملی مسکن استان زنجان انجام شده است، تصریح کرد: خدمات و مدیریت مدبرانه مدیرکل راه و شهرسازی استان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان قابل تقدیر است.

مشاور وزیر نیرو در امور مساکن ملی، با بیان اینکه انسجام و هم افزایی بین مدیران این استان قابل تقدیر است و این مهم جای خوشحالی دارد، گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سطح کشور پیشران است و باید این مهم تثبیت شود.

زارع پور با بیان اینکه دو میلیون و 300 هزار واحد مسکونی در قالب مسکن مهر در سطح کشور احداث شد، افزود: از این تعداد یک میلیون واحد مسکونی در بخش خود مالکی در بافت شهری بوده و از امتیاز مسکن مهر استفاده شد و یک میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر هم توسط دولت و تعاونی‌ها در 682 نقطه کشور ساخته شد.

وی با تاکید بر اینکه در طرح نهضت ملی مسکن برای یک میلیون و 512 هزار واحد، زمین توسط وزارت راه و شهرسازی معرفی شده است، افزود: از این تعداد 912 هزار واحد احصا شد که دراین میان بر اساس برآوردهای اولیه هزینه انشعاب آب، برق و فاضلاب در طرح‌هاح نهضت ملی مسکن در کشور به 100 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است یعنی طبق برآوردهای اولیه هزینه هر انشعاب آب، برق و فاضلاب به صورت میانگین از 100 میلیون تومان تا 120 میلیون تومان است که براساس اقلیم هر استان هزینه ها مغییر است.

مشاور وزیر نیرو در امور مساکن ملی، تاکید کرد: قانون نهضت ملی مسکن با تشکیل صندوق ملی مسکن، راه تامین اعتبار لازم برای ایجاد زیرساخت‌های مساکن ملی را پیش بینی کرده است.

زارع پوربا بیان اینکه زنجان، شهر پایتخت شور و شعور حسینی است،تصریح کرد: به خاطر این جایگاه، اتحاد و انسجام خوبی بین مدیران این استان وجود دارد که این همدلی‌ها و با هم بوده‌ها باعث توسعه همه جانبه می‌شود و وزارت نیرو برای تامین زیر ساختها ی پروژه های نضهت ملی مسکن با تمام توان حمایت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟