اجتماعی

اجرای نظام ارجاع اقدامی تسهیل‌گر برای روستاییان

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان نظام ارجاع را اقدامی تسهیل‌گر برای روستاییان دانست و گفت: در حال حاضر یک هزار 500 خدمت سرپایی و 173خدمت بستری به بیمه شدگان سلامت ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،سعید کرمی در نشست خبری با اصحاب رسانه به الکترونیکی شدن اقدامات از جمله انعقاد قرارداد با پزشکان اشاره کرد و گفت: این اقدام در راستای تسهیل امور و حذف بروکراسی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه هفته سلامت فرصت مغتنمی برای توجه مردم به حوزه سلامت است و از طرف دیگر جهت‌گیری تصمیم‌گران در این حوزه نیز خود را بیشتر نشان می‌دهد تصریح کرد: در حال حاضر اجرای طرح پزشک خانواده، جوانی جمعیت، حمایت از خانواده و افزایش نرخ باروری بیشتر مورد تاکید قرار دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه بر اساس قانون همه مراکزی که خدمات پزشکی و پیراپزشکی ارائه می‌کنند باید با بیمه‌های پایه قرارداد داشته باشند،عنوان کرد: قراردادهای منعقده در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن 14درصد افزایش یافته است.

کرمی به احصای یک هزار و 600سند پزشکی از 8 هزار و 500 بیمار خاص و صعب‌العلاج شناسایی شده در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: برای 892 سند احصا شده، 36 میلیارد ریال هزینه به بیماران پرداخت شده است.

وی افزود: در حال حاضر اسناد 51 بیماری به عنوان بیمار خاص و صعب‌العلاج در سامانه نشان‌دار شده و تخفیفات مد نظر برای آنها اعمال می‌شود که در برخی موارد خود بیماران هم خبر ندارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به اینکه دنبال افرادی هستیم که فاقد بیمه‌نامه هستند و الزام پوشش افراد فاقد بیمه با انجام آزمون وسع را داریم، تصریح کرد: افراد از لحظه درخواست بیمه بدون انجام آزمون وسع در مدت یک ماه به شکل رایگان از خدمات بیمه استفاده می‌کنند و در طول این مدت کارهای لازم انجام و طبق دهک‌بندی سه دهک اول رایگان بیمه می‌شوند.

کرمی‌ گفت: سازمان در جهت تسهیل‌گری برای افرادی که توانایی حق بیمه را ندارند، پرداخت حق بیمه دوره‌ای را در دستور کار دارد و همچنین در سال 1402استمرار پوشش بیمه افراد مجهول الهویه افراد زیر پوشش بهزیستی، تمدید بیمه مددجویان کمیته امداد در حال انجام بوده و اتباع خارجی حاضر در استان نیز تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

این مقام مسئول از اعمال 90 درصدی تخفیفات در مراکز دولتی و 70 درصدی در بخش خصوصی برای درمان ناباروری زوج‌های نابارور خبر داد و گفت: در این راستا 56خدمت آزمایشگاهی، هفت خدمت تصویربرداری، 25خدمت جراحی، 63 قلم دارو و 27 قلم خدمت تجهیزات مشمول ارائه خدمات می‌شوند، ضمن اینکه وام 50میلیونی ارزان قیمت هم به متقاضیان داده شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان عنوان کرد: در حال حاضر 517مرکز ارائه کننده خدمت پزشکی و 84 مرکز جامع روستایی که شامل 120پزشک، 91 ماما و 34دندانپزشک با بیمه سلامت قرارداد دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟