اقتصادی

اجرای 9 طرح آبرسانی در شهرستان سلطانیه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: 9 طرح آبرسانی روستایی با اعتباری بالغ بر 64 میلیارد ریال در شهرستان سلطانیه اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: طرح آبرسانی به روستای ویک شامل حفر، تجهیز و نیرو رسانی یک حلقه چاه به عمق 180 متر و احداث 8 کیلومتر خط انتقال با اعتباری بالغ بر 34 میلیارد ریال از جمله این طرح هاست.

وی افزود: این طرح با مشارکت اهالی روستای ویک و شرکت جی تی آی پارسیان در دست اجرا می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در روستای ویر نیز حفر یک حلقه چاه به عمق 175 متر با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال انجام شده و تجهیز این چاه نیز بزودی عملیاتی می شود.

جزءقاسمی به اجرای یک کیلومتر عملیات اصلاح شبکه در روستای ویر نیز اشاره کرده و گفت: این طرح با اعتباری معادل 2 میلیارد ریال و با مشارکت دهیاری روستا انجام خواهد شد.

وی بیان داشت: طرح آبرسانی به روستای نادرآباد در شهرستان سلطانیه نیز شامل احداث یک رشته قنات به طول 20 متر، حفر، تجهیز و نیرو رسانی یک حلقه چاه، احداث 700 متر خط انتقال، احداث 1500 متر شبکه توزیع و احداث مخزن ذخیره 30 متر مکعبی تکمیل شده است.

وی افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال و با مشارکت شرکت جی تی آی پارسیان اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به اجرای طرح آب رسانی به روستای شکورآباد نیز اشاره کرده و گفت: برای آبرسانی به این روستا یک حلقه چاه به عمق 75 متر حفر، تجهیز و نیرو رسانی شده و 4 کیلومتر خط انتقال نیز در دست احداث می باشد.

وی اضافه کرد: این طرح با مشارکت اهالی روستای شکورآباد و خیّر آبرسان آقای اکبر ابراهیمی، با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال اجرایی می شود.

جزءقاسمی گفت: طرح آبرسانی به مجتمع ارجین و اولنگ در شهرستان سلطانیه نیز شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه به عمق 140 متر و احداث خط انتقال به طول 7 کیلومتر اجرا شده و احداث ایستگاه پمپاژ و نیرورسانی به چاه آب این مجتمع نیز به زودی به پایان می رسد.

وی میزان اعتبار هزینه شده برای آبرسانی به این مجتمع در شهرستان سلطانیه را بالغ بر 35 میلیارد ریال عنوان کرده و گفت: توسعه خدمات رسانی به مناطق روستایی استان با جدیّت ادامه دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: طرح های آبرسانی در سایر روستاهای شهرستان سلطانیه از جمله ساریجالو، خرمدره، طهماسب آباد، و بوئین نیز در دست اقدام بوده و پیش از آغاز فصل گرم سال اجرایی می شود.

وی افزود: این طرح ها شامل حفر و تجهیز چاه در روستاهای خرمدرق و طهماسب آباد، احداث اتاقک سرچاهی در روستای ساریجالو و رفع مشکل افت ولتاژ برق در چاه روستای بوئین می باشد که در مجموع برای اجرای این طرح ها، اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال هزینه شده است.

گفتنی است: شهرستان سلطانیه با جمعیتی بالغ بر 30 هزار نفر در فاصله 41 کیلومتری از شهر زنجان قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟