اجتماعی

اعزام قاری ممتاز زنجانی برای قرائت قرآن کریم در حج تمتع 1402

مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت:بر اساس اعلام دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم سازمان حج و زیارت 20 فعال قرآنی از 12 استان در قالب کاروان نور به حج تمتع 1402 حضور خواهند داشت که متوسط سن اعضای این کاروان 36 سال است.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،حجت الاسلام سید موسی موسوی اظهار داشت:امسال کاروان قرآنی حج تمتع از اوایل اعزام زائران حج تمتع به این سفر اعزام خواهند شد و بر اساس برنامه‌ریزی در مکه مکرمه و مدینه منوره به اجرای برنامه و‌ محافل خواهند پرداخت.

وی افزود:حدود 90درصد اعضای کاروان قرآنی حج تمتع اولین‌بار است که به این سفر معنوی مشرف می‌شوند، افزود: همین امر باعث انرژی بیشتر در برنامه‌های قرآنی در طول برگزاری مناسک حج و حضور زائران در سرزمین وحی خواهد بود.

این مسئول تصریح کرد:سه نفر از اعضای کاروان نور سال جاری فارغ التحصیل مقطع دکتری، 9 نفر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد و هشت نفر کارشناسی و پایین‌تر هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان زنجان گفت:زمان مأموریت و احرای برنامه های اعضای کاروان قرآنی حج 35 تا 40 روز یا بیشتر به طول بیانجامد.

حجت الاسلام موسوی افزود:در کاروان نور اعزامی به حج تمتع 1402، استاد احمد ابوالقاسمی از تهران به عنوان سرپرست کاروان، علیرضا عتیق‌زاده از زنجان ، محمدحسین سعیدیان از تهران، امید حسینی‌نژاد از خراسان‌رضوی، محسن یاراحمدی از لرستان، علی اکبر کاظمی از یزد، محمداسماعیل خورشیدی از قم، محمد کاظمی از تهران، سیدمحمد حسینی‌پور از سمنان، ، رسول تمجید از اردبیل، محمد موحدیان‌عطار از تهران، علی غلامی از قزوین، علی کبیری از مازندران، محمدمهدی روحانی از فارس، محمدرضا جاهدی‌نیا حافظ قرآن از خراسان رضوی و گروه همخوانی و مدیحه‌سرایی 5 نفره میعاد از خوزستان حضور دارند.

وی در پایان گفت:به لطف الهی و تلاش قرآنیان زنجان حضور فعالان و قاریان و حافظان قرآنی استان زنجان در برنامه های کشوری و بین المللی از وضعیت مناسبی برخوردار است و این رسالت همه افراد و ارگانهای دخیل در این امر قرآن را برای برنامه ریزی و تلاش بیشتر با هدف ارتقای سطح قرآنی استان سنگینتر می کند و همه باید دست به دست هم دهیم تا این امر را بصورت مستمر پیگیری کرده و با برنامه ریزی صحیح و حمایت شایسته از جامعه قرآن استان ، شاهد ارتقای هر چه بیشتر فرهنگ نورانی قرآن و ترویج و تبلیغ هر چه بیشتر آموزش و یادگیری قرآن کریم در سطح استان باشیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان زنجان گفت:رتبه اول قرائت تحقیق 26 اُمین دوره مسابقات منطقه ‏ای قرآن کریم دانشجویان کشور ، راهیابی به مرحله نهایی مسابقات دارالقرآن امام علی در رشته قرائت ، مقام سوم قرائت تحقیق مسابقات سراسری قرآن کریم استان در سال 1401 ، نفر برتر مسابقه قرائت قرآن كانون «سبحان» ، رتبه برتر حفظ قرآن کریم در مسابقات قرآنی مدهامتان زنجان ، بخشی از افتخارات این نخبه قرانی زنجان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟