اجتماعی

به مطالبات جدی کارگران در وزارت خانه بهای داده نمی شود

دبیر اجرایی خانه کار گر زنجان استفاده از نیروهای شایسته با تخصص های ویژه در این زمینه را مهم ارزیابی کرد و گفت: به مطالبات جدی کارگران در وزارت خانه بهای داده نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،مراسم تجلیل از کارگران نمونه استان به مناسبت روز جهانی کارگر به همت خانه کارگر زنجان با حضور مسئولین استان زنجان در سالن همایش های اتاق بازرگانی زنجان با حضور تعداد کثیری از کارگران واحدهای تولیدی و صاحبان صنایع و اتحادیه کارگران بانوان استان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم بزرگداشت روز جهانی کارگر اصغر نجاری، ضمن تبریک به جامعه کارگری، با اشاره به گرامیداشت زحمات جامعه کار و کارگری که صنعت استان را اداره می کنند، اظهارداشت: مسئولان با مصوبات حوزه کار و کارگری در سالجاری کارگران را با موجی از نگرانی ها و استرسها مواجه کرده اند.

نجاری، با بیان بی مهر برخی مسئولین و دولتمردان در خصوص جامعه و تشکلات کارگری، ادامه داد: متاسفانه در سالجاری شاهد کم لطفی وزارتی در شورای عالی کار بودیم.

وی، با اشاره به نقد های ایجاد شده در این زمینه به عملکرد و مصوباتی در این راستا، گفت: این اعتراضات صنفی نباید حمل بر نقد های سیاسی در کشور شود.

دبیر اجرایی خانه کار گر زنجان، تاکید کرد: همه تشکلات کارگری در راستای ساماندهی امور صنفی جامعه کارگری تلاش می کنیم.

نجاری ، با بیان اهمیت جایگاه کارگری با توجه به بیانات رهبری در سالجاری و توجه بیش از پیش به معشیت جامعه کارگری بدون بر چسب های سیاسی، گفت: شکل گیری تشکلهای کارگری در راستای احقاق حق و حقوق کارگران می باشد.

وی، با اشاره به وجود گلایه های از مسئولین در راستای رسیدگی به امور صنفی کارگران استان ،ادامه داد: توجه به مشکلات جامعه کارگری توسط مسئولین استان می تواند در رونق تولید و توسعه اقتصادی کشور و استان با ایجاد همبستگی در این شرایط گره گشایی بکند.

به گفته نجاری، هفته و روز کارگر فرصتی کوتاه و موقتی برای تجلیل از برخی کارگران است، در این راستا برای بررسی و آسیب شناسی و تقویت مسائل اجتماعی اقتصادی جامعه کارگری ضروری است توسط مسئولین و دولتمردان راهکارها و تدابیر اساسی اتخاذ شود.

وی، استفاده از نیروهای شایسته با تخصص های ویژه در این زمینه را مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: به مطالبات جدی کارگران در وزارت خانه بهای داده نمی شود.

نجاری، اعتراضات کارگری را در حوزه تامین حداق ها و دستمزدها مهم برشمرد و گفت: در سراسر کشور شاهد گلایه هاو اعتراضات از سمت کارگران در این زمینه هستیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان، با اشاره به مسئولیت مسئولین استان در راستای حمایت از جامعه کارگری و غیبت مسئولین در مراسمات ویژه تشکلهای کارگری استان، افزود: حضور مسئولین در کنار جامعه کارگری و تشکلات این قشر در راستای دفاع از حق و حقوق جامه کارگری حائز اهمیت است.

وی، با اشاره به کافی نبودن سبد معیشتی کارگران و عدم تمایل کارگران برای کار در کارگاههای تولیدی، گفت: این موارد در جامعه باعث ایجاد نگرانی در این خصوص شده است.

نجاری، با شاره به افزایش رسمی 27درصدی حق و حقوق کارگران در جامعه، گفت عملا این افزایش برای کارگران تازه کار 21درصد بوده است.

دبیر اجرایی خانه کارگر زنجان، با اشاره به تورم بالا در کشور، تصریح کرد: توجه به شرایط زندگی جامعه کارگری بعنوان بازوان توسعه اقتصادی در جامعه مهم و اساسی است.

نجاری، همچنین با اشاره به اهمیت پرداخت مطالبات جامعه کارگری، تاکید کرد: جامعه کاگری مایل است همه مشکلات را به صورت قانونی حل کنند.

وی، به بحث ارزش کاهش پول ملی و هدایت نقدینگی و افزایش تورم و مسئله برجام نیز اشاره کرد و گفت: امید است مسئولین در این حوزه برای قدردانی از جامعه و تشکلات کارگری آنها را همراهی کنند.

کارگران کم توقع ترین قشر این کشور است

یوسفی اصل، نیز در ادامه این مراسم با اشاره به فعالیت بی منت اقشار جامعه کار و کارگری استان و کشور، اظهار داشت: کارگران کم توقع ترین قشر این کشور است.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان، با بیان اینکه کارگران واحدهای تولیدی و در روزهای سخت کشور بر خلاف دیگر اقشار جامعه نه دور کاری داشتند نه مرخصی، ادامه داد: کارگران همیشه پای کار برای توسعه اقتصادی و رونق تولید پای کار هستند.

بروز برخی از آسیبهای اجتماعی در راستای شرایط اقتصادی است

پرویز خالقی فرماندار زنجان نیز با اشاره به روز گرامیداشت جهانی کارگر ، اظهارداشت: ضروری است هر روز برای ما روز کار باشد و همه مسئولان نیز کارگر هستند.

فرماندار زنجان، با بیان اهمیت امنیت شغلی برای جامعه کارگری، ادامه داد: بروز برخی از آسیبهای اجتماعی در راستای شرایط اقتصادی است.

وی، با اشاره به اهمیت در خواست های مطالبه گری صنفی کارگران در چار چوب قانون، تصریح کرد: مسئولین را در تشکلات کارگری بعنوان کاگر به حساب بیاوردید.

خالقی، با بیان اهمیت حل مسائل استانی توسط مسئولین استان، گفت: در صورت کم کاری دستگاههای ذیربط قول مساعدت برای حل مشکلات در راستای توسعه واحد های تولیدی داده می شود.

وی، با اشاره به بیشترین سرمایه گذاری در واحدهای تولیدی و اشتغالزایی استان در سال گذشته، تاکید کرد: نیروی انسانی بعنوان سرمایه های ملی و اشتغال در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش جوانی جمعیت برای مسئولین دارای اهمیت ویژه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟