آخرین اخبارورزشی

خروجی گود زورخانه فتوت و جوانمردی است

مدیر کل ورزش و جونان استان زنجان گفت:مصادیق بارز مرامنامه پهلوانی از جمله، مهر ،وفا، سخا، گذشت، عیب پوشی و مردم داری و اخلاص و ... روز به روز هم در عرصه ورزش و هم بیش از قبل در جامعه تسری یابد.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین ، آیین گرامیداشت هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ی در محل زورخانه شریعت زنجان و با حضور مدیر کل ورزش و جوانان برگزار شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان در این مراسم با اشاره به مبارزه دلاورانه و جوانمردانه امام علی( علیه السلام ) و شکست دشمن و سربلندی اسلام، در 17 شوال و نامگذاری این روز به نام فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای اظهار داشت: ورزش زورخانه ای به عنوان میراث ایرانی ثبت شده ی جهانی ریشه در باورها و آموزه های دینی ما دارد و ترویج و گسترش آن در جامعه ورزشی و تسری آن در مراودات و کارهای روزمره همچنین توسعه ورزش زورخانه ای که با طنین ملکوتی صلوات و ذکر ال الله بویژه مولا علی (ع)همراه است ، وظیفه ملی و اخلاقی ما به شمار می آید.

بازرگان با بیان اینکه خروجی این ورزش از گود زورخانه بنا بر مرامنامه پهلوانی باید فتوت و جوانمردی باشد و علاوه بر جسم به پرورش روح می پردازد ابراز امیدواری کرد: مصادیق بارز مرامنامه پهلوانی از جمله، مهر ،وفا، سخا،گذشت، عیب پوشی و مردم داری و اخلاص و … روز به روز هم در عرصه ورزش و هم بیش از قبل در جامعه تسری یابد.

گفتنی است در پایان این مراسم از مربیان، پیشکسوتان،مرشدین و مروجین اخلاق و منش پهلوانی استان تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟